Rehabilitacja dzieci Wrocław

Praca z Małym Pacjentem obejmuje wyjątkowy obszar fizjoterapii. Terapia podąża za rozwojem i nauką nowych czynności Twojego dziecka. Dzięki cierpliwemu i przyjaznemu podejściu do Małych Pacjentów potrafimy nawiązać z nimi kontakt i odpowiednio zmotywować do terapii. Nasze postępowanie opiera się na współpracy i zrozumieniu z rodzicami.

Terapia lecznicza - rehabilitant dziecięcy Wrocław

Skierowana jest do Małych Pacjentów już w pierwszych miesiącach życia oraz dzieci w wieku szkolnym i młodzieńczym. Jej postępowanie jest indywidualnie dostosowane do potrzeb Twojej pociechy i wraz z nią się zmienia! Dotyczy problemów:

neurologicznych

 • mózgowe porażenie dziecięce
 • asymetria
 • porażenie nerwu twarzowego
 • zaburzenia ośrodkowej koordynacji nerwowej
 • chód na palcach
 • obniżone/podwyższone napięcie mięśniowe

kostno – mięśniowych

 • kręcz szyi
 • osłabione mięśnie szyi i karku
 • osłabione mięśnie i ruchy okolicy barku

genetycznych

 • zespół Downa
 • dystrofia mięśniowa

Terapia ma na celu osiągnięcie jak największej sprawności i samodzielności Małego Pacjenta. Zawiera w sobie prewencję zmian związanych z zaburzeniem, utrzymanie efektów i osiąganie nowych celów psychoruchowych. Łączy w sobie różnorodne metody terapeutyczne.

koszt usługi: 80 zł / 50 min

Terapia niemowląt - rehabilitacja niemowląt Wrocław

Opis terapii:

Jeśli zachowanie Twojego malucha Cię niepokoi ponieważ preferuje jedną stronę ciała, nie lubi przebywać na brzuchu, odgina i pręży się, zaciska piąstki, nie chwyta zabawek, nie obraca się z pleców na brzuch i odwrotnie, nie podpiera się, jest niespokojne lub mało ruchliwe, jest to terapia dla niego.

Terapia opiera się na metodzie NDT-Bobath. Polega na wspieraniu i stymulowaniu rozwoju maluszka. Jest przyjazna i bezpieczna dla dziecka. Zmienia się wraz z pojawieniem się kolejnych umiejętności psychoruchowych.

Niemowlę powinno być wyspane i około 30 minut po jedzeniu!

koszt usługi: 80 zł / 50 min

Program korekcji wad postawy - fizjoterapia dzieci Wrocław

Opis programu:

Jest skierowany do dzieci z problemami w obrębie całego narządu ruchu. Jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko: stawia stopy do środka podczas chodu, ma uwypuklony brzuszek, klatka piersiowa jest zapadnięta lub nadmiernie wysunięta do przodu, ma tendencję do ustawiania nóg w literę X lub O, łopatki odstają od klatki piersiowej a stopy są płaskie, plecy okrągłe lub nadmiernie wyprostowane, nie zwlekaj! Występowanie jednego z tych zaburzeń może być wskazaniem to rozpoczęcia terapii. Obejmuje ona specjalistyczne ćwiczenia korygujące sylwetkę, edukację małego pacjenta oraz rodzica, naukę prawidłowych nawyków oraz ćwiczenia do samodzielnego wykonywania.

UWAGA! Stosowanie wyłącznie wkładek ortopedycznych nie rozwiąże problemu Twojego dziecka.

koszt usługi: 80 zł / 50 min

Usprawnianie ortopedyczne - fizjoterapia dziecięca Wrocław

Opis usprawniana:

Usprawnianie mające na celu jak najszybsze przywrócenie utraconej sprawności bądź przygotowanie Małego Pacjenta do zabiegu. Polega na bezpiecznym angażowaniu obszaru urazowego/zabiegowego, opracowywaniu tkanek i blizn, stymulowaniu czucia głębokiego . Dotyczy stanów po :

 • zwichnięciu
 • skręceniu
 • złamaniu
 • stanów przed i pooperacyjnych

koszt usługi: 80 zł / 50 min

Kinesiotaping - plastrowanie dzieci Wrocław

Opis kinesiologytapingu:

To bezpieczna, nieinwazyjna i skuteczna  metoda stosowana nie tylko u dorosłych! Dzięki plastrom poza rehabilitacją można skutecznie kontynuować terapię.

Więcej o kinesiotapingu

 

U niemowląt, dzieci i młodzieży doskonale sprawdza się w:

 • korekcji wad postawy
 • terapii kończyn dolnych (kolana koślawe i szpotawe, stopy koślawe i szpotawe, stopa piętowa)
 • rozstępie mięśni prostych brzucha
 • niedowłady wiotkie i spastyczne 
 • skręceniu stawów
 • usuwaniu obrzęków
 • uszkodzeniu mięśni i więzadeł

koszt usługi: 40 zł

Trening zdrowotny - fizjoterapeuta dziecięcy Wrocław

Opis treningu:

Angażuje cały organizm, podnosi wydolność krążeniowo – oddechową i poprawia koordynację ruchową Twojej pociechy. Jest odpowiedni także dla dzieci z zaburzeniami równowagi i chodu (potykających się, z dużymi wychyleniami bocznymi tułowia w czasie chodu, chodzących na palcach, stawiających stopy do środka). Poprawia jakość i tempo chodu oraz precyzję wykonywanych ruchów. Dzięki stosowaniu regularnego treningu zdrowotnego Twoje dziecko będzie witalniejsze a aktywność fizyczna stanie się Jego nawykiem!

koszt usługi: 80 zł / 50 min

Wspieranie rozwoju niemowląt w pierwszych 12 miesiącach życia. Instruktaż i kontrola. - fizjoterapia dziecięca Wrocław

Opis terapii:

Terapia skierowana maluchów w pierwszych miesiącach życia. Jej celem jest monitorowanie i bieżące eliminowanie nieprawidłowości rozwoju ruchowego niemowląt. Polega na comiesięcznych wizytach. Terapeuta każdorazowo ocenia rozwój psychoruchowy maluszka i instruuje rodziców jak wspierać i stymulować własne dziecko poprzez pielęgnację, ćwiczenia i zabawę. Podczas pierwszej wizyty nauczymy Cię jak postępować z maluchem i jak dostosować własne nawyki ruchowe by dawały mu jak najwięcej korzyści. Już samo noszenie, przewijanie, układanie do snu i zabawa utrwalają bądź eliminują nieprawidłowości rozwojowe.

Niemowlę powinno być wyspane i około 30 minut po jedzeniu!

koszt usługi: 80 zł / 50 min

Masaż leczniczy - rehabilitacja Wrocław dzieci

Opis masażu:

Odpowiedni dla dzieci i młodzieży po przebytych urazach, zabiegach chirurgicznych, zdjęciu opatrunku gipsowego oraz uprawiających przeciążający stawy sport. Przyspiesza i ułatwia powrót do zdrowia aktywizując osłabione mięsnie. Powoduje przekrwienie i odżywienie tkanek a także uelastycznienie blizn i zrostów pooperacyjnych. Doskonale rozluźnia przeciążone mięśnie.

koszt usługi: 80 zł / 50 min

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Informacja i rejestracja w godz.

pon-pt 10:00-17:00

Paula Nolbert
rejestratorka
534 882 889
Wizyty możliwe po wcześniejszej rezerwacji.