Rehabilitacja sportowców Wrocław

Chcesz odzyskać sprawność po przebytej kontuzji, albo poczuć rozluźnienie ciągle spiętych i przeciążonych mięśni? Masz ochotę na trochę odnowy? Doskwiera Ci ból, po treningu zauważasz tendencję do obrzęków lub skurczów? Masz przetrwały lub nawracający uraz i wreszcie chcesz go wyleczyć? Umów się z nami na spotkanie!

Terapia po kontuzji - rehabilitacja sportowa Wrocław

Prowadzimy rehabilitację sportową:
  • po skręceniach stawów,
  • po złamaniach kości i ich zespoleniach,
  • po naderwaniach mięśni i więzadeł,
  • po artroskopiach stawów, rekonstrukcjach więzadeł,
  • w zespole bolesnego barku,
  • łokcia tenisisty i golfisty,
  • kolana skoczka,
  • po poważnych stłuczeniach,
  • po zdjęciu opatrunku gipsowego,
  • w stanach dużego przeciążenia układu ruchu jak również przy występowaniu objawów bólowych

koszt usługi: 70 zł/ 50 min

Suche igłowanie (dry needling) - igłowanie Wrocław

Opis zabiegu:

Czy męczysz się z długotrwałymi przeciążeniami lub odczuwasz ,,napięcie” , bolesność mięśni? A może nagle dopadł Cię ból lub świeży uraz? Wypróbuj suche igłowanie! Wprowadzenie igły w punkty spustowe zlokalizowane w mięśniu wywołuje reakcję mięśnia odczuwaną i widoczną jako impuls lub skurcz. Pozwala to na rozluźnienie mięśnia i zmniejszenie bólu. Technikę tą można stosować oddzielnie lub w połączeniu z terapią manualną czy masażem. Znakomicie sprawdza się w leczeniu przeciążeń wynikających z uprawiania sportu czy związanych z kontuzjami.

koszt usługi: 80 zł/ 30 min

Kinesiotaping - taping sportowy Wrocław

Opis działania:

Stosuje się go przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i w celu lepszej stabilizacji stawu. Ze względu na swoje różnorodne działanie, kinesiotaping możemy aplikować tuż po kontuzji oraz przez całą rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Dobrze sprawdza się u osób, które podczas wysiłku czują ból i dyskomfort. Zabezpiecza przed kolejną kontuzją podczas wymagających treningów, maratonów, półmaratonów. Pozwala wystartować w zawodach, ponieważ niweluje ból i pozwala poprawić osiągi.

koszt usługi: 50 zł

Trening mobility - treningi sportowe Wrocław

Opis treningu:

Czy podczas treningu czujesz ograniczenie, które nie pozwala Ci na poprawne wykonanie ćwiczenia? Wciąż próbujesz, lecz nadal nie widzisz efektu? Możemy Ci pomóc! Trening mobility pozwoli na zwiększenie zakresu ruchu w stawach i uelastyczni Twoje mięśnie.

Ponadto ćwiczenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu (m.in. taśm do voodoo flossingu) umożliwią doskonalenie wyników sportowych oraz pozwolą uniknąć kontuzji w przyszłości.

koszt usługi: 70 zł/ 50 min

Masaż sportowy - masaże sportowe Wrocław

Opis masażu:

To znakomita opcja po intensywnym treningu, która niweluje objawów zakwaszenia mięśni. Dodatkowo, jako przedtreningowa forma rozgrzewająca doskonale przygotowuje do wysiłku czy zawodów. Ponadto masaż sportowy ma również funkcję terapeutyczną i regeneracyjną, która wspomaga leczenie urazów.

koszt usługi: 80 zł/ 45 min

Trening propriocepcji - rehabilitacja sportowców Wrocław

Opis treningu:

Jeśli po kontuzji masz wrażenie, że Twój staw „ucieka”, jest niestabilny – świadczy to, że receptory odpowiadające za tzw. czucie głębokie jeszcze nie oswoiły się ze stanem po urazie. Ten trening pomoże Ci rozwinąć lepszą propriorecepcję a dzięki temu uniknąć kolejnej kontuzji. Odzyskasz uczucie stabilności stawu oraz poprawisz koordynację nerwowo-mięsniową, przez co wykonywane ruchy staną się pewniejsze. Rehabilitacja nie musi być nudna!

koszt usługi: 70 zł/ 45 min

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Informacja i rejestracja w godz.

pon-pt 9:00-16:00

Paula Nolbert
rejestratorka
534 882 889
Wizyty możliwe po wcześniejszej rezerwacji.