Kim jesteśmy:
Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...
Czym jest asymetria?
To stan, w którym dziecko układa się asymetrycznie.
Preferuje jedną stronę ciała i pomija drugą. Patrzy tylko na lewo bądź tylko na prawo, głowę ma pochyloną do jednego z barków. Wyraźnie skraca lewy lub prawy bok-leżąc na plecach czy brzuchu układa się w literę C (po skróconej stronie ubranko będzie bardziej zmarszczone). Ma bardziej aktywną jedną stronę ciała (chętniej kopie i unosi jedną nogę, częściej jedną rękę wkłada do buzi).
Asymetria może obejmować kilka obszarów: ułożenia głowy, ułożenia ciała, ukształtowania czaszki i twarzoczaszki. Mogą one występować razem, jak i pojedynczo.
Do pierwszego roku życia dziecko powinno być obustronne i oburęczne. Lateralizacja-prawo czy leworęczność kształtują się około 2 roku życia dziecka.
Jakie są przyczyny asymetrii?
Do kiedy jest normą?
Fizjologicznie asymetria może występować do 6 tygodnia życia niemowlęcia. Między 2 a 4 miesiącem powinna ona ustąpić całkowicie.
Na co zwracać uwagę podczas codziennych czynności, żeby pomóc dziecku z asymetrią?
Podczas codziennych czynności należy stwarzać maluszkowi okazje do wykorzystywania mniej aktywnej strony, przebywania w prawidłowych pozycjach, zapewnienie swobody ruchu i naprzemienności stron. Można robić to podczas:
Wykonywanie wymienionych czynności powinno zmieniać się wraz z wiekiem dziecka na bardziej aktywizujące go. Dzięki powtarzalności prawidłowo wykonanych czynności u maluszka szybciej pojawią się efekty, które będą się na bieżąco utrwalały.
Jak wygląda rehabilitacja asymetrii metodą NDT Bobath?
Rehabilitacja niemowląt według metody NDT Bobath podąża za maluchem i jego ruchami. Jeśli to możliwe jest włączona w zabawę i naturalny rytm niemowlęcia. Dziecko jest ćwiczone na macie, kolanach terapeuty czasem wałku lub piłce. Terapia jest dynamiczna. Odbywa się poprzez zmiany pozycji: z leżenia na plecach, przez pozycje boczne, przechodzi się do leżenia na brzuchu. Adekwatnie do wieku dziecka bądź dla dobra terapii wyprzedza się jego wiek i wprowadza maluszka w wyższe pozycje. Wszystko to odbywa się w prawidłowej, normalizującej napięcie mięśniowe i korygującej asymetrię pozycji 🙂
Zadaniem terapeuty i domowym zadaniem rodzica jest organizowanie przestrzeni dookoła dziecka, by stymulować je do prawidłowego ułożenia ciała.
Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.
Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.
Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.
Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej
Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.
Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.
Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.
Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!
Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.
Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników
© 2013 FizjoHome | All Rights Reserved | Mapa Strony | Współpraca
Informujemy, że strona korzysta z plików cookies oraz że podczas zapisów na wybrane przez Ciebie usługi zostaniesz zapytany o dane osobowe niezbędne do realizacji usługi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą polityką prywatności.
FizjoHome
Adres korespondencyjny:
al. Gen. Józefa Hallera 95, 53-201 Wrocław, woj. dolnośląskie
Kontakt tel. 534 882 889 lub e-mail: biuro@fizjohome.wroclaw.pl. Adres strony internetowej: fizjohome.wroclaw.pl
WspółpracaSpecjalistyczna Opieka Medyczna
Medyczny Instytut BadawczyCentrum Medyczne
MedusSonomed - Specjalistyczne Gabinety Lekarskie
i Diagnostyka Utrasonograficzna(USG)FEMEDIS
Gabinety Lekarskie
Działamy na ternie Wrocławia i okolic, dojeżdżamy m.in. na:
Wrocław Oporów, Wrocław Borek, Wrocław Grabiszyn, Wrocław Krzyki, Wrocław Partynice, Wrocław Ołtaszyn, Wrocław Śródmieście, Wrocław Sępolno, Wrocław Księże Małe, Wrocław Biskupin, Wrocław Psie Pole, Wrocław Nowy Dwór, Wrocław Fabryczna, Wrocław Muchobór, Wrocław Bielany.
Przykładowe ulice na które dojeżdżamy:
Hallera, Grabiszyńska, Ojca Beyzyma, Krucza, Inżynierska, Powstańców Śląskich, Ślężna, Armii Krajowej, Oławska, Wita Stwosza, Rynek, Sienkiewicza, Mickiewicza, Piastowska, Nowowiejska, Wyszyńskiego, Grunwaldzka, Partyzantów, Okrzei, Dembowskiego, Chełmońskiego, Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, Olszewskiego, Wróblewskiego, Baciarellego, Pomorska, Poniatowskiego, Opolska, Krakowska, Traugutta, Legnicka, Jedności Narodowej, Borowska.
Godziny pracy rejestracji:
pon-pt 8:00-20:00
Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.