al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Fizjoterapia kobieca Wrocław

Rehabilitacja kobiet w ciąży. Fizjoterapia poporodowa. Terapia dna miednicy.

Jesteś kobietą i cierpisz z powodu nietrzymania moczu, bólu podczas menstruacji czy dolegliwości bólowych kręgosłupa? A może zmagasz się z rozejściem mięśni prostych brzucha bądź blizną po cięciu cesarskim? Albo po prostu planujesz zajść w ciąże i chciałabyś przygotować swój organizm do tak ważnego stanu?

Oferujemy szeroki wachlarz usług terapeutycznych, dostosowany do Twojego problemu.

Przejdź do:
Terapia lecznicza kobiet w ciążyTerapia kobiet po porodzieTerapia rozstępu kresy białejFizjoterapia dna miednicyTerapia nietrzymania moczuKinesiotaping kobiet w ciąży i po porodzieElektrostymulacja dna miednicy

Terapia lecznicza kobiet w ciąży

Opis terapii:

Fizjoterapia u kobiet w ciąży ukierunkowana jest na zwalczanie:

 • dolegliwości bólowych kręgosłupa
 • dolegliwości bólowych głowy
 • sztywności mięśni
 • dolegliwości bólowych okolicy spojenia łonowego
 • obrzęków kończyn dolnych

Przed pierwszą wizytą skonsultuj się z ginekologiem prowadzącym ciążę i poproś go o wystawienie zaświadczenia o braku przeciwskazań do rehabilitacji.

koszt usługi: 140 zł/ 50 min

Terapia kobiet po porodzie

Opis terapii:

Rehabilitację połogową należy wdrożyć jak najszybciej, już w pierwszych dobach po przyjściu na świat maluszka. W trakcie połogu utrzymuje się wysoki poziom relaksyny, hormonu który wspomaga u młodej mamy wyeliminowanie nieprawidłowości okołoporodowych. Fizjoterapia w połogu obejmuje terapię rozstępu mięśni prostych brzucha, diagnostykę i terapię dna miednicy dostosowaną do indywidualnych możliwości młodej mamy, mobilizację blizny po cesarskim cięciu/ nacięciu krocza oraz niwelowanie dolegliwości bólowych.

Opracowanie blizny po cesarskim cięciu jest niezbędne by uniknąć szeregu konsekwencji z nią związanych począwszy od dyskomfortu w miejscu cięcia przez ból w okolicy blizny aż do bólu rzutowanego w miejsca odległe od pola zabiegu operacyjnego.

Diagnostyka dna miednicy związana jest z badaniem palpacyjnym (przezpochwowym/ per vaginum). Wykonywana jest po zakończeniu połogu, gdy tkanki są już prawidłowo wygojone. Badanie jest całkowicie bezbolesne i różni się od badania ginekologicznego: nie używamy wzierników i nie korzystamy z foteli ginekologicznych.

Badanie per vaginum pozwala w dokładny sposób określić stan napięcia mięśni dna miednicy, odżywienie tkanek oraz ich elastyczność a także umożliwia precyzyjne zbadanie i opracowanie blizny po pęknięciu/nacięciu krocza.

 

koszt usługi: 140 zł/ 50 min

Terapia rozstępu kresy białej

Opis terapii:

W trakcie ciąży mięsień prosty brzucha rozciąga się nawet o 15 cm. Dochodzi wówczas do rozejścia się brzuśców mięśnia na boki. U nie wszystkich pacjentek dysfunkcja ta wraca samoistnie po porodzie. W terapii stosujemy terapię manualną, trening funkcjonalny i zabezpieczamy brzuch plastrami.

koszt usługi: 140 zł/ 50 min

Fizjoterapia dna miednicy

Opis terapii:

Terapia dna miednicy polega na leczeniu schorzeń występujących w rejonie miednicy. Do głównych problemów należą:

 • nietrzymanie moczu
 • obniżenie narządu rodnego
 • bóle menstruacyjne
 • częste infekcje pochwy
 • ból podczas stosunku (dyspareunia)
 • hemoroidy

Kluczem do oceny zarówno siły, wytrzymałości, napięcia mięśni dna miednicy, jak i sprężystości, spoistości i elastyczności tkanek jest badanie przezpochwowe. Badanie per vaginum wykonuje się najczęściej w pozycji na plecach, z ugiętymi nogami i stopami opartymi o podłoże. Tego typu diagnostyka pozwala precyzyjnie zbadać i zlokalizować problem oraz opracować indywidualny trening mięśni dna miednicy.

koszt usługi: 140 zł/ 50 min

Terapia nietrzymania moczu

Opis terapii:

Nietrzymanie moczu związane jest z brakiem kontroli nad nad mięśniami miednicy mniejszej oraz pęcherzem. Fizjoterapia ukierunkowana jest na prawidłową diagnostykę i dostosowanie terapii dna miednicy.

Podstawowym narzędziem diagnostycznym dla problemów dna miednicy jest badanie przezpochwowe (per vaginum). Nie jest bolesne.

Badanie palpacyjne pozwala w dokładny sposób ocenić podstawowe napięcie mięśni dna miednicy, ich siłę i wytrzymałość oraz szybkość reakcji (np. podczas kaszlu czy parcia). Dzięki temu możliwe jest ułożenie planu treningowego mięśni dna miednicy dostosowanego do indywidualnych możliwości pacjentki.

koszt usługi: 140 zł/ 50 min

Kinesiotaping kobiet w ciąży i po porodzie

Opis zabiegu:

Aplikowanie plastrów ma na celu podtrzymanie efektów terapeutycznych uzyskanych podczas terapii. Działają przeciwbólowo i stabilizująco, stymulują tkanki do pracy oraz redukują obrzęki.

koszt usługi: 60 zł/ 20 min

Elektrostymulacja dna miednicy

Opis zabiegu:

Elektrostymulację mięśni dna miednicy wykorzystuje się m. in. w rehabilitacji osłabionych mięśni, braku ich świadomej kontroli, w leczeniu nietrzymania moczu czy obniżenia narządu rodnego.

Biofeedback umożliwia naukę kontroli mięśni: samodzielnego napinania i rozluźniania.

Dla każdej pacjentki elektroda dopochwowa dodatkowo płatna jednorazowo 150 zł przy pierwszym zabiegu.

UWAGA! Do usługi kwalifikuje badanie fizjoterapeutyczne dna miednicy przeprowadzone na osobnej wizycie.

koszt usługi: 40 zł/ 20 min

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.