al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Fizjoterapia stawów skroniowo-żuchwowych Wrocław

Fizjoterapia stawów skroniowo-żuchwowych jest specjalistycznym dziedziną fizjoterapii zajmującą się leczeniem zaburzeń związanych z tymi stawami, które stanowią istotny element układu żucia.

Zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych, znane również jako zaburzenia TMJ (Temporomandibular Joint), mogą prowadzić do bólu twarzy, trudności w otwieraniu i zamykaniu ust oraz szereg innych dolegliwości.

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych (TMJ) mogą prowadzić np. do wad postawy, które wpływają na sposób w jaki równoważymy nasze ciało i stawiamy kroki. Oto kilka przykładów, jakie wady postawy mogą powstać w wyniku problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi:

  • Przodująca głowa: Osoby z zaburzeniami TMJ mogą często przenosić głowę do przodu (protrakcja), próbując uniknąć bólu lub napięcia w stawach żuchwowych. To może prowadzić do utrwalenia nieprawidłowej postawy głowy, co z kolei może wpływać na kręgosłup szyjny i mięśnie głowy i tułowia.
  • Obniżone ramię: W przypadku silnych bólów lub ograniczeń ruchu w stawach żuchwowych, osoby mogą nieświadomie przesuwać ramiona w dół i do przodu, aby zminimalizować obciążenie na obszarze twarzy i szyi. To może powodować utrwalenie nieprawidłowej pozycji ramion, łopatek i co za tym idzie wad postawy.
  • Unikanie oparcia na dolnych zębach: Osoby z TMJ często unikają oparcia się na dolnych zębach ze względu na ból. To może prowadzić do zmian w położeniu żuchwy i wpłynąć na ogólną postawę ciała.
  • Niewłaściwa dystrybucja napięcia mięśniowego: Problemy z żuciem i bóle stawów skroniowo-żuchwowych mogą wpłynąć na nawyki żywieniowe, np. jedzenie tylko z jednej strony jamy ustnej. To może wpłynąć na rozkład napięcia mięśniowego w obrębie twarzy, szyi, mięśni tułowi i w rezultacie dysbalans mięśniowy i ból.
  • Napięcie mięśni szyi i pleców: W wyniku chronicznych bólów lub napięcia w okolicach twarzy i szyi, osoby z zaburzeniami TMJ mogą rozwinąć niewłaściwe napięcie mięśniowe w tych obszarach, co może wpłynąć na postawę ogólną.

Dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych może wpływać na zachowania i nawyki związane z pozycją ciała, co z kolei może prowadzić do wad postawy. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą w przypadku jakichkolwiek problemów z TMJ, aby uniknąć dalszych komplikacji związanych z postawą i zdrowiem kręgosłupa.

 

Fizjoterapeuci specjalizujący się w terapii stawów skroniowo-żuchwowych wykorzystują różne techniki, w tym ćwiczenia terapeutyczne, masaż, terapię manualną i elektroterapię, aby pomóc pacjentom w złagodzeniu bólu i przywróceniu funkcji stawów. Indywidualny plan terapeutyczny jest dostosowany do konkretnej sytuacji pacjenta i uwzględnia przyczyny oraz objawy jego problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi.

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.