al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Kinesiology taping Wrocław

Kinesiotaping - czyli inaczej plastrowanie dynamiczne. Skuteczne przede wszystkim w terapii bólu, ale także w leczeniu obrzęków, stłuczeń, skręceń czy niestabilności stawów.

Kinesiotaping stosuje się również w korekcji wad postawy, rehabilitacji po udarze oraz w niedowładach i osłabieniach mięśni. To stosunkowa nowa forma leczenia. Spróbuj i przekonaj się jak działa.

 

Co takiego niezwykłego jest w kinesiology tapingu?

Kinesiotaping jest całkowicie bezpieczny – poleca się go nawet dzieciom, kobietom w ciąży czy alergikom, ponieważ plastry są w stu procentach naturalne i nie powodują uczuleń. Sprawdź naszą ofertę tejpowania.

Tejpy, czyli plastry, są z bawełny. Splatana jest ona w ten sposób, żeby skóra na którą naklejony jest tejp mogła oddychać. Plastry są rozciągliwe na długość, ich właściwości fizyczne odpowiadają właściwościom skóry. Można się w nich kąpać i myć – nie odpadną tak łatwo. Co więcej plastrowanie nie powoduje ograniczeń ruchów – tejpy są elastyczne, ale wytrzymałe.

 

Kolejną ciekawostką jest fakt, że kinesiology taping to nieinwazyjna i bardzo bezpieczna forma walki z bólem. Dlaczego? Bo nie zawiera w sobie żadnego leku, żadnej specjalnej substancji chemicznej. To sposób aplikacji (przyklejenia) plastrów na ciało pacjenta ma znaczenie. A co za tym idzie, nie musisz połykać tabletek i niszczyć sobie żołądka oraz wątroby. Dodatkowo plaster działa dłużej niż lek – jedna aplikacja jest w stanie oddziaływać na ciało pięć dni a nawet tydzień! Spróbuj więc zamiast środków przeciwbólowych!

Plastrowanie dynamiczne skuteczne jest także w leczeniu stłuczeń, urazów i obrzęków. Odpowiednio naklejone tejpy przyspieszają wchłanianie sińców, krwiaków, opuchlizny. Gojenie zachodzi sprawniej a organizm szybciej wraca do zdrowia.

Osoby, które doznały skręcenia oraz borykające się z uczuciem niestabilności stawu także powinny spróbować kinesiotapingu. Zniknie tzw. ,,uciekanie stawu”, które jest długo ciągnącym się po urazie powikłaniem u wielu pacjentów. Tejpy dobrze stabilizują staw, co pozwala Ci bezpiecznie wykonywać ruchy.

W korekcji wad postawy oraz wzmacnianiu osłabionych mięśni kinesiology taping także sprawdza się znakomicie. Terapeuta stosuje taką formę aplikacji, która ,,ściąga’’ pacjenta w odpowiednią stronę angażując w to siłę i wytrzymałość jego własnych mięśni lub po prostu wymusza używanie odpowiednich mięśni.

Kinesiotaping

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra powinna być umyta i sucha. Przed aplikacją nie stosujemy żadnych środków nawilżających ani natłuszczających. Jeśli na okolicy poddawanej zabiegowi występuje duże owłosienie – powinno się je zgolić. Zachowanie się do powyższych zaleceń pozwoli na lepsze działanie plastra i wydłuży jego żywotność na skórze.

 

Kinesiology taping to tylko jedna z gałęzi rehabilitacji. Nasi terapeuci zajmują się także innymi formami usprawniania. Mamy wykwalifikowanych specjalistów cieszących się zaufaniem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszych fizjoterapeutach wejdź w zakładkę o nas, odwiedź nasz funpage na facebook’u lub skorzystaj z portalu znanylekarz.pl.

Sprawdź naszą ofertę:

Prowadzimy gabinety stacjonarne przy al. Gen. Józefa Hallera 95 oraz dodatkowo działalność mobilną – zapewniamy punktualny dojazd do klienta i cały niezbędny sprzęt terapeutyczny.  Mamy przyjazne ceny i niedługie terminy oczekiwania.

Gabinet: Hallera 95

Uwaga! Wizyty możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub mailowej.

Znajdujemy się naprzeciwko Centrum Handlowego Borek w budynku ALL-MED-u. Dla zmotoryzowanych zapewniamy miejsca parkingowe z tyłu budynku oraz wygodny dojazd obwodnicą Śródmiejską. Osoby poruszające się komunikacją miejską mogą dojechać tramwajami numer 14, 20, 24 oraz autobusami numer 119, 136 zatrzymującymi się na przystanku Ojca Beyzyma. Posiadamy w tej lokalizacji cztery odrębne gabinety: dla dzieci jak i osób dorosłych.
Adres gabinetu:
Gen. Józefa Hallera 95, 53-201 Wrocław
Godziny otwarcia gabinetu:
Poniedziałek - Piątek 8:00 – 21:00
Sobota 9:00 - 15:00
Niedziela nieczynne
Kontakt:
W celu umówienia się na wizytę prosimy o rejestrację telefoniczną pod numerem: 534 882 889. Możliwy jest również kontakt mailowy: biuro@fizjohome.wroclaw.pl oraz rejestracja online.

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.