al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Napięciowe bóle głowy – rehabilitacja Wrocław

Fizjoterapia jest skutecznym podejściem w leczeniu napięciowych bólów głowy, które często wynikają z napięcia mięśni szyi i pleców oraz złej postawy.

Napięciowy ból głowy, znany także jako tension-type headache, jest jednym z najczęstszych rodzajów bólu głowy. Charakteryzuje się uczuciem bólu lub ucisku, które obejmuje obie strony głowy i może trwać od kilku godzin do kilku dni. Typowym objawem jest uczucie napięcia lub ściskania w okolicy czoła, skroni, potylicy lub szyi.

Główne przyczyny napięciowych bólów głowy:

  • Stres i napięcie emocjonalne: długotrwałe napięcie może prowadzić do wzmożonego napięcia mięśni szyi i pleców, co wywołuje ból.
  • Nieprawidłowa postawa: zwłaszcza niewłaściwa pozycja siedząca, może obciążać mięśnie szyi i pleców, prowadząc do chronicznego napięcia mięśniowego i bólów głowy.
  • Brak aktywności fizycznej: mała ilość ruchu, brak elastyczności mięśni szyi i pleców mogą prowadzić do ich osłabienia, co zwiększa podatność na napięciowe bóle głowy.
  • Nadmierne napięcie w mięśniach żuchwy: np. w wyniku zgrzytania zębami w nocy (bruksizm) lub innych dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych, mogą pojawić się bóle głowy.
  • Nieprawidłowy sen: niewłaściwa poduszka lub pozycja podczas snu, może powodować napięcie mięśniowe w okolicach szyi i głowy, co może prowadzić do bólów głowy.

Rehabilitacja jest skutecznym podejściem w leczeniu napięciowych bólów głowy. Fizjoterapeuci wykorzystują różne techniki, takie jak masaż, ćwiczenia rozciągające i terapia manualna, aby złagodzić napięcie mięśniowe i poprawić ukrwienie obszaru głowy i szyi. Ćwiczenia wzmacniające są często stosowane jako uzupełnienie terapii, aby zapobiegać nawrotom dolegliwości.

Fizjoterapia napięciowych bólów głowy może znacząco poprawić jakość życia pacjentów, zmniejszając częstotliwość i intensywność bólów oraz pomagając w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.