al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

NDT-Bobath-Wrocław

Metoda Bobath - rehabilitacja niemowląt Wrocław. Praktyczne informacje na temat rehabilitacji niemowląt metodą Bobath.

Bobath = NDT Bobath  

Na czym polega metoda Bobath?

Głównym założeniem jest zdobywanie nowych, funkcjonalnych, przydatnych w życiu codziennym umiejętności. W trakcie terapii wykorzystuje się specjalnie dobrane aktywności by osiągnąć założony cel. Założeniem metody Bobath jest różnorodność ruchowa i naturalna spontaniczność dziecka.

 

Do kogo jest adresowana?

Metoda Bobath jest przeznaczona dla wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci. Najczęściej  wg. metody Bobath są usprawniane dzieci z asymetrią, kręczem szyi, obniżonym napięciem mięśniowym, podwyższonym napięciem mięśniowym, wadami stóp, preferujące jedną stronę, prężące się i odginające, z opóźnieniem etapów rozwoju, z rozstępem mięśni brzucha, z uszkodzeniem splotu barkowego oraz z problemami o podłożu neurologicznym czy genetycznym. W przypadku dzieci starszych jest dedykowana dzieciom z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

 

Jak wygląda terapia wg. metody Bobath?

Na początek w sposób naturalny, poprzez obserwację umiejętności i możliwości, odbywa się diagnostyka maluszka. Zwracamy uwagę na to co potrafi, w jaki sposób i jak zorganizować jego otoczenie, by miał motywację i szansę zrobić więcej. Podczas rozmowy z rodzicem zdobywamy informacje na temat ciąży, porodu, pobytu w szpitalu, okresu noworodkowego oraz temperamentu maluszka.  W trakcie terapii nie zatrzymujemy dziecka w miejscu. Jest ona prowadzona w ruchu – podczas zmian pozycji. Umożliwiamy osiąganie nowych umiejętności organizując maluszkom otoczenie, specjalnie dobierając zabawki, układając je w zaplanowanym miejscu czy na odpowiedniej wysokości. Fizjoterapia może odbywać się na stole, macie, piłce, kolanach i nogach rodzica bądź terapeuty. Podczas ćwiczeń wg. metody Bobath dbamy o bezstresową i komfortową dla dziecka i rodzica atmosferę. Ćwiczenia są włączone w naturalną aktywność a nie odwrotnie 🙂

 

Udział rodzica w terapii. 

Rola rodzica podczas terapii jest ważna i pomocna.  Sprowadza się do odpowiedniego wykonywania czynności pielęgnacyjnych takich jak: ubieranie, rozbieranie, podnoszenie, noszenie, podchodzenie do łóżeczka, przewijanie, karmienie czy zabawa. Dzięki prawidłowemu powtarzaniu tych czynności efekty mogą się pojawić się szybciej i być trwalsze. 15 razy prawidłowo podniesiony maluch poza terapią, 15 razy wykonał ćwiczenie 🙂

 

 

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.