Kim jesteśmy:
Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...
Bobath = NDT Bobath
Na czym polega metoda Bobath?
Głównym założeniem jest zdobywanie nowych, funkcjonalnych, przydatnych w życiu codziennym umiejętności. W trakcie terapii wykorzystuje się specjalnie dobrane aktywności by osiągnąć założony cel. Założeniem metody Bobath jest różnorodność ruchowa i naturalna spontaniczność dziecka.
Do kogo jest adresowana?
Metoda Bobath jest przeznaczona dla wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci. Najczęściej wg. metody Bobath są usprawniane dzieci z asymetrią, kręczem szyi, obniżonym napięciem mięśniowym, podwyższonym napięciem mięśniowym, wadami stóp, preferujące jedną stronę, prężące się i odginające, z opóźnieniem etapów rozwoju, z rozstępem mięśni brzucha, z uszkodzeniem splotu barkowego oraz z problemami o podłożu neurologicznym czy genetycznym. W przypadku dzieci starszych jest dedykowana dzieciom z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
Jak wygląda terapia wg. metody Bobath?
Na początek w sposób naturalny, poprzez obserwację umiejętności i możliwości, odbywa się diagnostyka maluszka. Zwracamy uwagę na to co potrafi, w jaki sposób i jak zorganizować jego otoczenie, by miał motywację i szansę zrobić więcej. Podczas rozmowy z rodzicem zdobywamy informacje na temat ciąży, porodu, pobytu w szpitalu, okresu noworodkowego oraz temperamentu maluszka. W trakcie terapii nie zatrzymujemy dziecka w miejscu. Jest ona prowadzona w ruchu – podczas zmian pozycji. Umożliwiamy osiąganie nowych umiejętności organizując maluszkom otoczenie, specjalnie dobierając zabawki, układając je w zaplanowanym miejscu czy na odpowiedniej wysokości. Fizjoterapia może odbywać się na stole, macie, piłce, kolanach i nogach rodzica bądź terapeuty. Podczas ćwiczeń wg. metody Bobath dbamy o bezstresową i komfortową dla dziecka i rodzica atmosferę. Ćwiczenia są włączone w naturalną aktywność a nie odwrotnie 🙂
Udział rodzica w terapii.
Rola rodzica podczas terapii jest ważna i pomocna. Sprowadza się do odpowiedniego wykonywania czynności pielęgnacyjnych takich jak: ubieranie, rozbieranie, podnoszenie, noszenie, podchodzenie do łóżeczka, przewijanie, karmienie czy zabawa. Dzięki prawidłowemu powtarzaniu tych czynności efekty mogą się pojawić się szybciej i być trwalsze. 15 razy prawidłowo podniesiony maluch poza terapią, 15 razy wykonał ćwiczenie 🙂
Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.
Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.
Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.
Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej
Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.
Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.
Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.
Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!
Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.
Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników
© 2013 FizjoHome | All Rights Reserved | Mapa Strony | Współpraca
Informujemy, że strona korzysta z plików cookies oraz że podczas zapisów na wybrane przez Ciebie usługi zostaniesz zapytany o dane osobowe niezbędne do realizacji usługi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą polityką prywatności.
FizjoHome
Adres korespondencyjny:
al. Gen. Józefa Hallera 95, 53-201 Wrocław, woj. dolnośląskie
Kontakt tel. 534 882 889 lub e-mail: biuro@fizjohome.wroclaw.pl. Adres strony internetowej: fizjohome.wroclaw.pl
WspółpracaSpecjalistyczna Opieka Medyczna
Medyczny Instytut BadawczyCentrum Medyczne
MedusSonomed - Specjalistyczne Gabinety Lekarskie
i Diagnostyka Utrasonograficzna(USG)FEMEDIS
Gabinety Lekarskie
Działamy na ternie Wrocławia i okolic, dojeżdżamy m.in. na:
Wrocław Oporów, Wrocław Borek, Wrocław Grabiszyn, Wrocław Krzyki, Wrocław Partynice, Wrocław Ołtaszyn, Wrocław Śródmieście, Wrocław Sępolno, Wrocław Księże Małe, Wrocław Biskupin, Wrocław Psie Pole, Wrocław Nowy Dwór, Wrocław Fabryczna, Wrocław Muchobór, Wrocław Bielany.
Przykładowe ulice na które dojeżdżamy:
Hallera, Grabiszyńska, Ojca Beyzyma, Krucza, Inżynierska, Powstańców Śląskich, Ślężna, Armii Krajowej, Oławska, Wita Stwosza, Rynek, Sienkiewicza, Mickiewicza, Piastowska, Nowowiejska, Wyszyńskiego, Grunwaldzka, Partyzantów, Okrzei, Dembowskiego, Chełmońskiego, Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, Olszewskiego, Wróblewskiego, Baciarellego, Pomorska, Poniatowskiego, Opolska, Krakowska, Traugutta, Legnicka, Jedności Narodowej, Borowska.
Godziny pracy rejestracji:
pon-pt 8:00-20:00
Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.