Rehabilitation wroclawEnglish version

O nas

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Wymiana doświadczeń oraz doszkalanie się umożliwiają nam stały rozwój zawodowy. Łączy nas również pasja do wykonywanej pracy.

Wiemy jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Dla każdego pacjenta ustalamy indywidualną porę oraz formę terapii. Bez czekania i kolejek.

Oferujemy kompleksową rehabilitację w naszych gabinetach w wygodnej lokalizacji przy alei Gen. Józefa Hallera 95 (naprzeciwko Centrum Handlowego Borek) oraz rehabilitację mobilną na terenie całego Wrocławia i okolic. Zapraszamy.

Maja Kanecka

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 324

email: maja@fizjohome.wroclaw.pl

Zajmuję się głównie rehabilitacją w schorzeniach ortopedycznych: rwą kulszową, bólami kręgosłupa, długotrwałymi przeciążeniami, kontuzjami, stanami po zabiegach chirurgicznych; a także fizjoterapią kobiecą w obrębie dna miednicy, pracą z kobietami w ciąży i po porodzie.

Prowadzę fizjoterapię w leczeniu chorób typowych dla wieku późnego, np. zwyrodnień stawów, stanów po zabiegach endoprotezoplastyki, schorzeń neurologicznych jak udar, Parkinson; ogólnego osłabienia aparatu ruchu.

Jestem absolwentką Wydziału Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W swojej pracy wykorzystuję techniki tkanek miękkich – w tym punkty spustowe, terapię powięziową oraz masaż; terapię manualną, metodę Kinesiotaping-u oraz elementy koncepcji PNF-u i McKenzie-go. Przykładam też dużą wagę do ćwiczeń leczniczych, w szczególności do rozciągania mięśni i ćwiczeń stabilizujących stawy. Z kobietami w terapii uroginekologicznej dna miednicy opieram się na Metodzie Koszli - terapiadnamiednicy.pl

Honorata Jaworska

mgr fizjoterapii

tel. 784 799 535

email: honorata@fizjohome.wroclaw.pl

Specjalizuję się w fizjoterapii niemowląt, dzieci i młodzieży.

Pomagam osiągnąć jak największą sprawność maluchom od pierwszych momentów życia, aż do wieku młodzieńczego. Usprawniam dzieci z zaburzeniami o podłożu neurologicznym, ortopedycznym, genetycznym, kostno-mięśniowym, z wadami postawy oraz z nieprawidłowościami rozwoju wczesnodziecięcego.

Prowadzę rehabilitację dzieci z zaburzonym napięciem mięśniowym, asymetrią ułożeniową, opóźnionym rozwojem psychoruchowym, uszkodzeniem splotu ramiennego, porażeniem nerwu twarzowego, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, Zespołem Downa, Dystrofią Mięśniową, po złamaniach, skręceniach i zwichnięciach. Zajmuję się również korekcją wad postawy.

Podczas rehabilitacji łączę nowoczesne metody fizjoterapeutyczne: PNF, elementy NDT-Bobath, techniki tkanek miękkich i terapii manualnej oraz masażu.

Studia ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prowadzę Centrum Sprawności Dziecka, zajęcia gimnastyki korekcyjnej we wrocławskich przedszkolach oraz warsztaty skierowane do rodziców na temat wspierania rozwoju dzieci i niemowląt.

Więcej informacji na stronie: Centrum Sprawności Dziecka

Łukasz Radziszewski

dr fizjoterapii, osteopata

tel. 660 197 814

email: biuro@vivamedica.pl

Pracuje z pacjentami zarówno ortopedycznymi jak i neurologicznymi. Aby pomagać pacjentom wykorzystuję najnowsze metody pracy, uznane na całym świecie dzięki swojej ogromnej skuteczności. Metody te to między innymi Osteopatia, terapia manualna , PNF. Manipulacje Powięziowe wg Luigi-ego Stecco itp.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami z problemami bólowymi kręgosłupa, stawu skroniowo- żuchwowego oraz po udarach mózgu.

Wykładowca Akademicki na PMWSZ w Opolu. Uczestnik licznych szkoleń podyplomowych. Słuchacz prestiżowego Sutherland College of Osteopathic Medicine. Pasjonat medycyny, doktorant V roku AWF Wrocław. Ale przede wszystkim człowiek. Na codzień przyjmuje w gabinecie przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie 38/2 we Wrocławiu oraz z dojazdem do pacjenta.

Więcej informacji na stronie: www.vivamedica.pl

Izabela Łukowiak

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 175

email: izabela@fizjohome.wroclaw.pl

Prowadzę terapię osób ze schorzeniami neurologicznymi, ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Pracuję również z pacjentami cierpiącymi na bóle napięciowe, bóle kręgosłupa, stawów, chorobę zwyrodnieniową, niestabilność stawów, z osobami po endoprotezoplastyce i innych operacjach.

Pomagam odzyskać sprawność przez stosowanie ćwiczeń funkcjonalnych, pracę metodą PNF, terapię mięśniowo-powięziową, terapię manualną. W zależności, od problemu, z którym mam do czynienia, stosuję również metodę IBITA Bobath oraz niektóre techniki osteopatyczne. W swojej pracy często wykorzystuję różne sposoby działania związane z tkankami miękkimi jak np. Terapia Punktów Spustowych, mobilizacje blizn, masaż. Ukończone studia oraz dodatkowe szkolenia i kursy pozwalają mi na łączenie i modyfikowanie różnych metod terapeutycznych odpowiednio do potrzeb każdego pacjenta.

Co lubię w mojej pracy najbardziej? Fakt, że dzięki pacjentom każdy dzień oznacza nowe wyzwania i inspiracje, a dzięki temu przynosi poczucie spełnienia. Nie tylko pomagam ludziom, co zawsze pragnęłam robić, ale też uczę się od nich.

Paulina Duroł

mgr fizjoterapii

tel. 501 681 825

email: paulina@fizjohome.wroclaw.pl

Specjalizuję się w neurorozwojowej terapii niemowląt i dzieci starszych.

Pomagam małym pacjentom, którzy borykają się z zaburzeniami wieku rozwojowego: asymetrią ułożeniową, kręczem szyi, zaburzeniami napięcia mięśniowego i opóźnieniem etapów rozwoju. Prowadzę terapię dla dzieci z problemami genetycznymi oraz neurologicznymi: z porażeniami i niedowładami, dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, przepukliną oponowo-rdzeniową.

Pracuję z dziećmi z wadami postawy w wieku szkolnym i przedszkolnym: kończyny koślawe i szpotawe, nierówne bądź odstające łopatki, stopy płaskie, skoliozy, powiększone krzywizny kręgosłupa.

Jestem magistrem fizjoterapii, certyfikowanym terapeutą metody NDT – Bobath. Umiejętności i kwalifikacje z zakresu fizjoterapii pediatrycznej poszerzam podczas szkoleń, kursów oraz konferencji o tematyce neurologicznej i neurorozwojowej.

W usprawnianiu dziecka szczególnie zależy mi na współpracy i porozumieniu z rodzicem oraz dążeniu do wspólnie ustalonych celów. Dobieram terapię do indywidualnego stanu oraz możliwości psychofizycznych pacjenta. Podczas pracy z dzieckiem zdobytą wiedzę wykorzystuję łącząc techniki metod NDT- Bobath, elementów PNF oraz terapii tkanek miękkich.

Magdalena Urbas

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 199

email: magdalena@fizjohome.wroclaw.pl

Specjalizuję się w fizjoterapii dziecięcej.

Wspieram rozwój najmłodszych, mających trudności pochodzenia neurologicznego, ortopedycznego (w tym wady postawy, wady stóp), nerwowo-mięśniowego oraz zespoły genetyczne. Pomagam w rozwoju dzieci z Mózgowym Porażeniu Dziecięcym, Zespołem Downa, Zespołem Edwardsa oraz innych chorobach genetycznych. Zajmuję się rehabilitacją oraz zmianą codziennych nawyków dzieci z wadami postawy i skoliozami. W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście do pacjenta oraz współpracę z rodzicami.

Studia ukończyłam na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na studiach podyplomowych na kierunku Logopedia Kliniczna. Podczas pracy łączę fizjoterapię z logopedią co jest bardzo efektywne.

W swojej pracy wykorzystuję elementy metod: NDT Bobath, PNF, Masażu Shantala, Terapii Punktów Spustowych , Terapii Mięśniowo-Powięziowej oraz wiedzę logopedyczną.

Marta Błocińska

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 122

email: marta@fizjohome.wroclaw.pl

Specjalizuję się w terapii kobiet na każdym etapie życia.

Pracuję z kobietami w ciąży, uskarżającymi się na dolegliwości bólowe aparatu ruchu oraz obrzęki kończyn dolnych, kobietami po porodach, cierpiących z powodu popuszczania moczu, rozejścia kresy białej, blizny po cięciu cesarskim, jak również z kobietami borykającymi się z zaburzeniami w obrębie miednicy, takimi jak: nietrzymanie moczu, obniżanie narządu rodnego, bolesne miesiączki, bolesne współżycie.

W swojej pracy skupiam się na zindywidualizowaniu potrzeb swojego pacjenta oraz na rzetelnym opracowaniu planu terapeutycznego. Techniki, które wykorzystuję to m. in. terapia manualna tkanek miękkich, terapia powięziowa, techniki osteopatyczne, kinesiotaping oraz rehabilitacja ruchowa.

Zofia Walczyk- Skrzek

mgr fizjoterapii

tel. 725 039 239

email: zofia@fizjohome.wroclaw.pl

Zajmuję się rehabilitacją niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Jestem certyfikowanym terapeutą metod: NDT Bobath, PNF, Integracja Sensoryczna (SI), które wykorzystuję w codziennej pracy. Pozwala mi to skutecznie pomagać małym pacjentom osiągać ich wielkie cele. Ukończone studia, dodatkowe kursy i szkolenia oraz zdobyte do tej pory doświadczenie, pozwalają mi na usprawnianie pacjentów z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, chorobami genetycznymi, autyzmem, zaburzeniami prawidłowego napięcia mięśniowo- powięziowego, wadami postawy (skoliozy, asymetrie, koślawe stawy kolanowe, stopy) i innymi. Potrafię również doradzić w kwestii prawidłowej pielęgnacji niemowląt.

Pomoc dzieciom, szczególnie ciężko chorym, od dawna była moim marzeniem, które realizuję na co dzień. Satysfakcja, której doświadczam widząc progres pacjentów ,motywuje i napędza mnie do dalszej pracy i rozwoju.

Renata Jackiewicz

lic. fizjoterapii

tel. 730 150 245

email: renata@fizjohome.wroclaw.pl

Zajmuję się rehabilitacją neurologiczną, a w szczególności chorobami takimi jak Parkinson czy stwardnienie rozsiane. Oprócz tego, pracuję z kobietami borykającymi się z problemami nietrzymania moczu, braku satysfakcji seksualnej czy obniżeniem narządów rodnych przy osłabieniu mięśni dna miednicy. Wykonuję również rehabilitację osób z nowotworami, prowadząc przede wszystkim gimnastykę ruchowo-oddechową oraz wprowadzając techniki relaksacyjne lub stymulujące układ nerwowy i krwionośny. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w stowarzyszeniach osób chorych na raka.

Jako świadoma biegaczka i instruktorka Jogi oraz Pilatesu dla osób uprawiających w szczególności dyscypliny biegowe, oferuję terapię wzmacniania i przygotowanie ciała do treningów sportowych.

Pracując wykorzystuje elementy Jogi, metodę Pilates, metodę Lowena, technikę Tai chi, masaż leczniczy metodą m.in. Barsa. Ważnym elementem terapii dla mnie są ćwiczenia elongacyjne, oddechowe oraz relaksacyjne poprawiające samopoczucie pacjenta.

Karolina Kłos

mgr fizjoterapii

tel. 509 100 237

email: karolina@fizjohome.wroclaw.pl

Specjalizuję się w fizjoterapii dziecięcej. Usprawniam niemowlęta z asymetrią, kręczem szyi, zaburzeniami rozwojowymi, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, ZOKN oraz wadami stóp (wdrażam postępowanie terapeutyczne oraz bandażowanie). Zajmuję się także fizjoterapią chorób dziecięcych pochodzenia neurologicznego (MPDz, przepukliny oponowo-rdzeniowe, SMA) i genetycznego. Rehabilituję dzieci z wadami postawy oraz wadami stóp.

Pomagam najmłodszym osiągnąć jak największą samodzielność. Doradzam rodzicom w zakresie odpowiedniej pielęgnacji (jak podnieść, nosić, karmić) a także jak się bawić i masować niemowlaka. Bardzo sobie cienię współpracę z rodzicami, dzięki której można osiągnąć założone wspólnie cele.

Już od początku studiów uczestniczyłam w wielu specjalistycznych kursach z zakresu fizjoterapii dziecięcej. Jestem certyfikowanym terapeutą metod: NDT-Bobath, PNF, Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, Trójpłaszczyznowej terapii manualnej wad stóp, kinesitapingu, nauczam masażu Shantala.

Ukończyłam studia Magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obecnie kontynuuje edukację na studiach doktoranckich.

Aleksandra Wąsowska

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 853

email: aleksandra@fizjohome.wroclaw.pl

Pracuję z osobami dorosłymi. Pomagam pacjentom, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa różnego pochodzenia, osobami po urazach i/lub zabiegach ortopedycznych, endoprotezach, udarach, wypadkach komunikacyjnych. W swojej pracy wykorzystuję techniki tkanek miękkich – w tym punkty spustowe, terapię powięziową, terapię manualną, elementy koncepcji PNF i McKenzie-go, Mulligana, metodę Kinesiotaping-u. Wykonuję również zabiegi fizykoterapeutyczne oraz masaż.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoją wiedzę popieram doświadczeniem. Moim głównym celem jest powrót do zdrowia moich pacjentów.

Juliana Janisio

mgr fizjoterapii

tel. 782 834 262

email: juliana@fizjohome.wroclaw.pl

Specjalizuję się w fizjoterapii dzieci i niemowląt.

Zajmuję się terapią wszelkiego rodzaju zaburzeń, które mogą pojawić się w trakcie rozwoju ruchowego małego dziecka, takich jak: asymetria ułożeniową, zaburzenia napięcia mięśniowego, opóźnienie rozwoju ruchowego czy wady postawy. Prowadzę terapię ruchową w przebiegu Mózgowego Porażenia Dziecięcego, przepukliny oponowo-rdzeniowej, zespołu Downa i innych chorób genetycznych. Doradzam rodzicom, jakie działania wprowadzić w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, aby wspomagać rozwój swoich maluchów. Prowadzę terapię przez zabawę i wskazywanie dzieciom ich możliwości.

Jestem także doradcą noszenia - uczę rodziców jak prawidłowo zawiązać chustę i uzyskać bezpieczną pozycję dziecka, aby móc cieszyć się bliskością.

Jestem magistrem fizjoterapii i certyfikowanym terapeutą metody NDT-Bobath. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności na kursach, warsztatach i konferencjach, szukając nowych pomysłów na rozwiązywanie problemów terapeutycznych swoich małych pacjentów.

Gabinet: Hallera 95

Uwaga! Wizyty możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub mailowej.

Znajdujemy się naprzeciwko Centrum Handlowego Borek w budynku ALL-MED-u. Dla zmotoryzowanych zapewniamy miejsca parkingowe z tyłu budynku oraz wygodny dojazd obwodnicą Śródmiejską. Osoby poruszające się komunikacją miejską mogą dojechać tramwajami numer 14, 20, 24 oraz autobusami numer 119, 136 zatrzymującymi się na przystanku Ojca Beyzyma. Posiadamy w tej lokalizacji cztery odrębne gabinety: dla dzieci jak i osób dorosłych.
Adres gabinetu:
Gen. Józefa Hallera 95, 53-201 Wrocław
Godziny otwarcia gabinetu:
Poniedziałek - Piątek 8:00 – 21:00
Sobota, Niedziela nieczynne
Kontakt:
W celu umówienia się na wizytę prosimy o rejestrację telefoniczną pod numerem: 534 882 889 - Paula Nolbert. Możliwy jest również kontakt mailowy: biuro@fizjohome.wroclaw.pl

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Paula Nolbert
rejestratorka
534 882 889