Rehabilitation wroclawEnglish version

O nas

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Wymiana doświadczeń oraz doszkalanie się umożliwiają nam stały rozwój zawodowy. Łączy nas również pasja do wykonywanej pracy.

Wiemy jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Dla każdego pacjenta ustalamy indywidualną porę oraz formę terapii. Bez czekania i kolejek.

Oferujemy kompleksową rehabilitację w naszych gabinetach w wygodnej lokalizacji przy alei Gen. Józefa Hallera 95 (naprzeciwko Centrum Handlowego Borek) oraz rehabilitację mobilną na terenie całego Wrocławia i okolic. Zapraszamy.

Przejdź do:
Terapeuci dziecięcyTerapeuci dorosłych

Fizjoterapeuci dziecięcy:

Honorata Jaworska

mgr fizjoterapii

tel. 784 799 535

email: honorata@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Specjalizuję się w fizjoterapii niemowląt, dzieci i młodzieży.

Pomagam osiągnąć jak największą sprawność maluchom od pierwszych momentów życia, aż do wieku młodzieńczego. Usprawniam dzieci z zaburzeniami o podłożu neurologicznym, ortopedycznym, genetycznym, kostno-mięśniowym, z wadami postawy oraz z nieprawidłowościami rozwoju wczesnodziecięcego.

Prowadzę rehabilitację dzieci z zaburzonym napięciem mięśniowym, asymetrią ułożeniową, opóźnionym rozwojem psychoruchowym, uszkodzeniem splotu ramiennego, porażeniem nerwu twarzowego, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, Zespołem Downa, Dystrofią Mięśniową, po złamaniach, skręceniach i zwichnięciach. Zajmuję się również korekcją wad postawy.

Podczas rehabilitacji łączę nowoczesne metody fizjoterapeutyczne: PNF, elementy NDT-Bobath, techniki tkanek miękkich i terapii manualnej oraz masażu.

Studia ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prowadzę Centrum Sprawności Dziecka, zajęcia gimnastyki korekcyjnej we wrocławskich przedszkolach oraz warsztaty skierowane do rodziców na temat wspierania rozwoju dzieci i niemowląt.

Więcej informacji na stronie: Centrum Sprawności Dziecka

Paulina Duroł

mgr fizjoterapii

tel. 501 681 825

email: paulina@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Specjalizuję się w neurorozwojowej terapii niemowląt i dzieci starszych.

Pomagam małym pacjentom, którzy borykają się z zaburzeniami wieku rozwojowego: asymetrią ułożeniową, kręczem szyi, zaburzeniami napięcia mięśniowego i opóźnieniem etapów rozwoju. Prowadzę terapię dla dzieci z problemami genetycznymi oraz neurologicznymi: z porażeniami i niedowładami, dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, przepukliną oponowo-rdzeniową.

Pracuję z dziećmi z wadami postawy w wieku szkolnym i przedszkolnym: kończyny koślawe i szpotawe, nierówne bądź odstające łopatki, stopy płaskie, skoliozy, powiększone krzywizny kręgosłupa.

Jestem magistrem fizjoterapii, certyfikowanym terapeutą metody NDT – Bobath. Umiejętności i kwalifikacje z zakresu fizjoterapii pediatrycznej poszerzam podczas szkoleń, kursów oraz konferencji o tematyce neurologicznej i neurorozwojowej.

W usprawnianiu dziecka szczególnie zależy mi na współpracy i porozumieniu z rodzicem oraz dążeniu do wspólnie ustalonych celów. Dobieram terapię do indywidualnego stanu oraz możliwości psychofizycznych pacjenta. Podczas pracy z dzieckiem zdobytą wiedzę wykorzystuję łącząc techniki metod NDT- Bobath, elementów PNF oraz terapii tkanek miękkich.

Karolina Kłos

mgr fizjoterapii

tel. 509 100 237

email: karolina@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Specjalizuję się w fizjoterapii dziecięcej. Usprawniam niemowlęta z asymetrią, kręczem szyi, zaburzeniami rozwojowymi, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, ZOKN oraz wadami stóp (wdrażam postępowanie terapeutyczne oraz bandażowanie). Zajmuję się także fizjoterapią chorób dziecięcych pochodzenia neurologicznego (MPDz, przepukliny oponowo-rdzeniowe, SMA) i genetycznego. Rehabilituję dzieci z wadami postawy oraz wadami stóp.

Pomagam najmłodszym osiągnąć jak największą samodzielność. Doradzam rodzicom w zakresie odpowiedniej pielęgnacji (jak podnieść, nosić, karmić) a także jak się bawić i masować niemowlaka. Bardzo sobie cienię współpracę z rodzicami, dzięki której można osiągnąć założone wspólnie cele.

Już od początku studiów uczestniczyłam w wielu specjalistycznych kursach z zakresu fizjoterapii dziecięcej. Jestem certyfikowanym terapeutą metod: NDT-Bobath, Vojty, PNF, Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, Trójpłaszczyznowej terapii manualnej wad stóp, kinesiotapingu, nauczam masażu Shantala.

Ukończyłam studia Magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obecnie kontynuuje edukację na studiach doktoranckich.

Magdalena Urbas

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 199

email: magdalena@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Specjalizuję się w fizjoterapii dziecięcej.

Wspieram rozwój najmłodszych, mających trudności pochodzenia neurologicznego, ortopedycznego (w tym wady postawy, wady stóp), nerwowo-mięśniowego oraz zespoły genetyczne. Pomagam w rozwoju dzieci z Mózgowym Porażeniu Dziecięcym, Zespołem Downa, Zespołem Edwardsa oraz innych chorobach genetycznych. Zajmuję się rehabilitacją oraz zmianą codziennych nawyków dzieci z wadami postawy i skoliozami. W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście do pacjenta oraz współpracę z rodzicami.

Studia ukończyłam na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na studiach podyplomowych na kierunku Logopedia Kliniczna. Podczas pracy łączę fizjoterapię z logopedią co jest bardzo efektywne.

W swojej pracy wykorzystuję elementy metod: NDT Bobath, PNF, Masażu Shantala, Terapii Punktów Spustowych , Terapii Mięśniowo-Powięziowej oraz wiedzę logopedyczną.

Agata Aduła

mgr fizjoterapii

tel. 508 150 531

email: agata@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Zajmuje się usprawnianiem naszych najmłodszych pacjentów, dzieci a także młodzieży.

Pracuje nad korekcją zaburzeń wieku rozwojowego (asymetrie, problemy z rozkładem napięcia mięśniowego, opóźnienie etapów rozwoju). Zajmuje się również usprawnianiem dzieci ze skoliozami oraz z wadami postawy: odstające łopatki, plecy płaskie, wklęsłe, kolana koślawe, szpotawe, oraz wady stóp. Pomagam dzieciom z zaburzeniami neurologicznymi: Mózgowe Porażenie Dziecięce, wodogłowie, przepuklina oponowo - rdzeniowa oraz usprawniam pacjentów z chorobami o podłożu genetycznym (Zespół Downa, dystrofie).

Podczas terapii kieruje się indywidualnym podejściem opartym na potencjale dziecka, jednocześnie uwzględniając spostrzeżenia rodziców. Szczególną uwagę zwracam na dobry kontakt z dziećmi, staram się aby ćwiczenia były jednocześnie zabawą. W usprawnianiu łączę rozmaite metody: elementy NDT- Bobath, terapię manualną , techniki tkanek miękkich, elementy PNF, ale także masaż w tym masaż Shantala.

Magdalena Reczek

mgr fizjoterapii

tel. 538 211 441

email: magdalena.reczek@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Jestem fizjoterapeutą dziecięcym. Pomagam rodzicom i podpowiadam jak prawidłowo pielęgnować dziecko od pierwszych dni życia. Mam doświadczenie z dziećmi z różnego typu chorobami układu nerwowego m.in. MPD, rozszczep kręgosłupa oraz z zespołami genetycznymi m.in. Zespołem Retta. Prowadzę terapię dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością ruchową oraz umysłową w stopniu umiarkowanym i znacznym, a także z dziećmi z zaburzeniami widzenia i słuchu.

Mam duże doświadczenie z dziećmi z zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu. W mojej pracy zajmuję się małymi pacjentami z obniżonym czy też wzmożonym napięciem mięśniowym oraz z wadami postawy takimi jak asymetrie czy skoliozy. Dobro pacjenta jest dla mnie najważniejsze. Do każdego problemu podchodzę holistycznie.

Ukończyłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jestem certyfikowanym terapeutą NDT Bobath oraz metody PNF. Posiadam uprawnienia instruktora pływania osób niepełnosprawnych. W terapii wykorzystuję elementy innych metod tj. Kinesiotaping, terapia manualna, trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp, terapia ręki, masaż klasyczny, masaż Shantala.

Ewa Tomczyk

mgr fizjoterapii

tel. 728 651 182

email: ewa@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Specjalizuję się w fizjoterapii niemowląt, dzieci oraz młodzieży.

Pracuję z niemowlętami z problemem asymetrii ułożeniowej, kręczem szyi, wadami stóp czy zaburzonym napięciem mięśniowym. Wspieram rozwój niemowląt z ZOKN, z wadami genetycznymi np. Zespół Downa oraz dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Posiadam doświadczenie w pracy z pacjentami ze skoliozami, chorobą Scheuermanna czy wadami klatki piersiowej takimi jak klatka piersiowa lejkowata i kurza. Przez uczestnictwo w licznych szkoleniach oraz konferencjach stale poszerzam i doskonalę swoją wiedzę. W swojej praktyce wykorzystuję techniki różnych metod. Jestem certyfikowanym terapeutą metod: Odruchowej lokomocji wg Vojty, PNF, FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) oraz Master Course FITS, SEAS (Scientific Exercise Approach of Scoliosis). Studia ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Fizjoterapeuci dorosłych:

Maja Kanecka

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 324

email: maja@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Zajmuję się głównie rehabilitacją w schorzeniach ortopedycznych: rwą kulszową, bólami kręgosłupa, długotrwałymi przeciążeniami, kontuzjami, stanami po zabiegach chirurgicznych; a także fizjoterapią kobiecą w obrębie dna miednicy, pracą z kobietami w ciąży i po porodzie.

Prowadzę fizjoterapię w leczeniu chorób typowych dla wieku późnego, np. zwyrodnień stawów, stanów po zabiegach endoprotezoplastyki, schorzeń neurologicznych jak udar, Parkinson; ogólnego osłabienia aparatu ruchu.

Jestem absolwentką Wydziału Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W swojej pracy wykorzystuję techniki tkanek miękkich – w tym punkty spustowe, terapię powięziową oraz masaż; terapię manualną, metodę Kinesiotaping-u oraz elementy koncepcji PNF-u i McKenzie-go. Przykładam też dużą wagę do ćwiczeń leczniczych, w szczególności do rozciągania mięśni i ćwiczeń stabilizujących stawy. Z kobietami w terapii uroginekologicznej dna miednicy opieram się na Metodzie Koszli - terapiadnamiednicy.pl

Marta Błocińska

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 122

email: marta@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Jestem dyplomowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną z certyfikacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego [PTUG]. Ukończyłam fizjoterapię na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Specjalizuję się w terapii kobiet na każdym etapie życia.

Pracuję z kobietami w ciąży, uskarżającymi się na dolegliwości bólowe aparatu ruchu oraz obrzęki kończyn dolnych, kobietami po porodach, cierpiących z powodu popuszczania moczu, rozejścia kresy białej, blizny po cięciu cesarskim/nacięciu krocza, jak również z kobietami borykającymi się z zaburzeniami w obrębie miednicy, takimi jak: nietrzymanie moczu/gazów/stolca, obniżanie narządu rodnego, bolesne miesiączki, bolesne współżycie.

W swojej pracy skupiam się na zindywidualizowaniu potrzeb swojego pacjenta oraz na rzetelnym opracowaniu planu terapeutycznego. Techniki, które wykorzystuję to m. in. terapia manualna tkanek miękkich, terapia powięziowa, terapia wisceralna (trzewna), techniki wewnętrzne (per vaginum, per rectum), techniki osteopatyczne, kinesiotaping, ćwiczenia hipopresyjne oraz rehabilitacja ruchowa.

Prowadzę także warsztaty, na których uświadamiam kobiety jak prawidłowo przejść okres połogu oraz zajęcia dla przyszłych rodziców, na których przygotowuję ich do aktywnego przejścia przez I fazę porodu.

Renata Jackiewicz

lic. fizjoterapii

tel. 730 150 245

email: renata@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Zajmuję się rehabilitacją neurologiczną, a w szczególności chorobami takimi jak Parkinson czy stwardnienie rozsiane. Oprócz tego, pracuję z kobietami borykającymi się z problemami nietrzymania moczu, braku satysfakcji seksualnej czy obniżeniem narządów rodnych przy osłabieniu mięśni dna miednicy. Wykonuję również rehabilitację osób z nowotworami, prowadząc przede wszystkim gimnastykę ruchowo-oddechową oraz wprowadzając techniki relaksacyjne lub stymulujące układ nerwowy i krwionośny. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w stowarzyszeniach osób chorych na raka.

Jako świadoma biegaczka i instruktorka Jogi oraz Pilatesu dla osób uprawiających w szczególności dyscypliny biegowe, oferuję terapię wzmacniania i przygotowanie ciała do treningów sportowych.

Pracując wykorzystuje elementy Jogi, metodę Pilates, metodę Lowena, technikę Tai chi, masaż leczniczy metodą m.in. Barsa. Ważnym elementem terapii dla mnie są ćwiczenia elongacyjne, oddechowe oraz relaksacyjne poprawiające samopoczucie pacjenta.

Aleksandra Wąsowska

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 853

email: aleksandra@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Pracuję z osobami dorosłymi. Pomagam pacjentom, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa różnego pochodzenia, osobami po urazach i/lub zabiegach ortopedycznych, endoprotezach, udarach, wypadkach komunikacyjnych. W swojej pracy wykorzystuję techniki tkanek miękkich – w tym punkty spustowe, terapię powięziową, terapię manualną, elementy koncepcji PNF i McKenzie-go, Mulligana, metodę Kinesiotaping-u. Wykonuję również zabiegi fizykoterapeutyczne oraz masaż.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoją wiedzę popieram doświadczeniem. Moim głównym celem jest powrót do zdrowia moich pacjentów.

Piotr Heluszka

mgr fizjoterapii

tel. 730 150 175

email: piotr@fizjohome.wroclaw.pl

Rezerwuj

Prowadzę fizjoterapię osób dorosłych. Pracuję z pacjentami, którzy zmagają się z: bólami kręgosłupa i stawów obwodowych, napięciowymi bólami głowy, chorobą zwyrodnieniową i innymi schorzeniami, a także osobami, które chcą wrócić do sprawności po przebytych urazach czy operacjach. Dzięki wykorzystaniu metody powięziowej (FM) uzupełniam również terapię wad postawy u dzieci.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W swojej pracy korzystam przede wszystkim z Manipulacji Powięzi wg Stecco (Fascial Manipulation), Pinoterapii, Masażu Tkanek Głębokich, Igłoterapii, Terapii Tkanek Miękkich oraz ćwiczeń z zakresu kinezyterapii. Ukończyłem także Medycynę Manualną FRSc wg Radosława Składowskiego, która stanowi innowacyjną metodę diagnozowania i leczenia pacjenta. Prowadząc terapię, zawsze staram się odnaleźć rzeczywistą przyczynę problemu i nakierować na nią swoją pracę. Przykładam również dużą uwagę do ergonomii wykonywanej pracy oraz codziennych nawyków, które pomogą wrócić do zdrowia. Staram się przekonać pacjentów do podjęcia aktywności fizycznej dostosowanej do ich stanu. Nieustannie podnoszę swoje umiejętności w licznych kursach i szkoleniach.

Gabinet: Hallera 95

Uwaga! Wizyty możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub mailowej.

Znajdujemy się naprzeciwko Centrum Handlowego Borek w budynku ALL-MED-u. Dla zmotoryzowanych zapewniamy miejsca parkingowe z tyłu budynku oraz wygodny dojazd obwodnicą Śródmiejską. Osoby poruszające się komunikacją miejską mogą dojechać tramwajami numer 14, 20, 24 oraz autobusami numer 119, 136 zatrzymującymi się na przystanku Ojca Beyzyma. Posiadamy w tej lokalizacji cztery odrębne gabinety: dla dzieci jak i osób dorosłych.
Adres gabinetu:
Gen. Józefa Hallera 95, 53-201 Wrocław
Godziny otwarcia gabinetu:
Poniedziałek - Piątek 8:00 – 21:00
Sobota 9:00 - 15:00
Niedziela nieczynne
Kontakt:
W celu umówienia się na wizytę prosimy o rejestrację telefoniczną pod numerem: 534 882 889 - Paula Nolbert. Możliwy jest również kontakt mailowy: biuro@fizjohome.wroclaw.pl oraz rejestracja online.

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Paulina
rejestratorka
534 882 889