Rehabilitation wroclawEnglish version

Osteopata Wrocław

Łukasz Radziszewski – dr fizjoterapii, osteopata.

Jest to metoda diagnozowania i leczenia manualnego, która powstała w 1874 roku. Jej twórca Andrew Taylor Still w 1892 roku założył pierwszą szkołę osteopatii – American School of Ostheopathy. Dziś osteopatia jest uznaną dziedziną w systemie medycznym.

Osteopatia adresowana jest do pacjentów w każdym przedziale wiekowym. Leczenie dotyczy głównie dysfunkcji somatycznych – oznacza to zmianę ruchomości w tkankach ciała. Innymi słowy: dysfunkcja somatyczna to stan, w którym kości, stawy, mięśnie, więzadła, powięzi czy też membrany nie poruszają się w sposób w jaki powinny. Co za tym idzie nie dostają odpowiedniego zaopatrzenia krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego. W wyniku tego w ciele pojawiają się zmiany, które mogą powodować ból.

osteopatia wrocław

Osteopatia podchodzi do tych problemów dwustopniowo. W pierwszej kolejności terapeuta odnajduje miejsce, w którym doszło do ograniczenia ruchomości i funkcjonowania tkanek oraz ułatwia ich ,,uwolnienie”. Następnie włącza to odkrycie w leczenie uwzględniające całe ciało.

Działania opisane powyżej prowadzą do uaktywnienia zdolności organizmu do samoleczenia. Pobudzenie całego organizmu do regeneracji jest głównym celem leczenia osteopatycznego.

osteopatia wisceralna

Oprócz medycyny osteopatycznej oferujemy również klasyczne usługi fizjoterapeutyczne, np. kinezyterapię, masaż, fizykoterapię oraz bardziej specjalistyczne – terapię manualną, terapię dzieci i niemowląt, kinesiotaping. Zapoznaj się z naszą całą ofertą rehabilitacji.

Z zabiegu z zakresu osteopatii można skorzystać zarówno z dojazdem do pacjenta jak i w gabinecie stacjonarnym mieszczący się przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie 38/2 we Wrocławiu. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.vivamedica.pl lub pod numerem telefonu 660 197 814.

Łukasz Radziszewski Osteopata

Łukasz Radziszewski
dr fizjoterapii, osteopata

Tel. +48 660 197 814
Wizytówka na znany lekarz:  Łukasz Radziszewski

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Paula Nolbert
rejestratorka
534 882 889