al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Pinoterapia Wrocław

Nowa metoda rehabilitacji stworzona przez Polaków! Przeczytaj czym jest pinoterapia lub inaczej pinopresura.

Jest to metoda fizjoterapii opracowaną przez lek. Med. Radosława Składowskiego, gdzie wykorzystuje się m.in. specjalistyczne narzędzia, nazywane pinami i katami, a także techniki manualne.

Jej celem jest postawienie funkcjonalnej diagnozy oraz ustalenie procesu, który doprowadził do aktualnego stanu pacjenta. Następnie poprzez uciski ale także ruchy narzędziami oraz pracę manualną na tkankach (o sile i  kierunku ruchu decydują struktury anatomiczne objęte procesem chorobowym) stymuluje się tkanki i uruchamia procesy samonaprawcze. Metoda obejmuje pracę w obrębie narządu ruchu, ale również Ośrodkowego i Obwodowego Układu Nerwowego. Łączy w sobie elementy terapii manualnej, akupunktury, akupresury, refleksoterapii czy masażu.

Pinopresura jest z powodzeniem wykorzystywana zarówno u pacjentów ortopedycznych, jak i tych ze schorzeniami neurologicznymi, gdyż zmniejsza bóle mięśniowo-powięziowymi, bóle kręgosłupa, stawów obwodowych, głowy, a także łagodzi dolegliwości w  stanach przeciążeniowych, pourazowych oraz stanach nadmiernego obciążenia stresem.

Jeśli chcesz zapisać się na terapię lecznicza z wykorzystaniem pinów, to skontaktuj się z nami. Prowadzimy rehabilitację w gabinetach FizjoHome na al. Hallera 95  (budynek All-Med). Oferujemy również wizyty domowe pod adresem wskazanym przez naszych Klientów na terenie Wrocławia oraz najbliższych okolic. Zapraszamy!

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.