Rehabilitation wroclawEnglish version

Rehabilitacja dzieci Wrocław

Praca z Małym Pacjentem obejmuje wyjątkowy obszar fizjoterapii. Terapia podąża za rozwojem i nauką nowych czynności Twojego dziecka. Dzięki cierpliwemu i przyjaznemu podejściu do Małych Pacjentów potrafimy nawiązać z nimi kontakt i odpowiednio zmotywować do terapii. Nasze postępowanie opiera się na współpracy i zrozumieniu z rodzicami.

Przejdź do:
Terapia lecznicza / manualnaTerapia niemowląt i wcześniakówProgram korekcji wad postawy i skoliozUsprawnianie ortopedyczneKinesiotapingTrening zdrowotnyWspieranie rozwoju niemowlątMasaż leczniczy

Terapia lecznicza

rehabilitant dziecięcy Wrocław
Skierowana jest do Małych Pacjentów już w pierwszych miesiącach życia oraz dzieci w wieku szkolnym i młodzieńczym. Jej postępowanie jest indywidualnie dostosowane do potrzeb Twojej pociechy i wraz z nią się zmienia! Dotyczy problemów:

neurologicznych

 • mózgowe porażenie dziecięce
 • przepukliny oponowo- rdzeniowe
 • alkoholowy zespół płodowy FAS
 • asymetria
 • porażenie nerwu twarzowego
 • niedowłady
 • zaburzenia ośrodkowej koordynacji nerwowej
 • chód na palcach
 • zaburzenia napięcia mięśniowego: obniżone/podwyższone
 • rdzeniowy zanik mięśni SMA

kostno – mięśniowych

 • kręcz szyi, asymetra
 • osłabione mięśnie szyi i karku
 • okołoporodowe uszkodzenia splotu ramiennego

genetycznych

 • zespół Downa
 • dystrofia mięśniowa

Terapia ma na celu osiągnięcie jak największej sprawności i samodzielności Małego Pacjenta. Zawiera w sobie prewencję zmian związanych z zaburzeniem, utrzymanie efektów i osiąganie nowych celów psychoruchowych. Łączy w sobie różnorodne metody terapeutyczne.

koszt usługi: 90 zł / 50 min

Terapia niemowląt i wcześniaków

rehabilitacja niemowląt Wrocław
Opis terapii:

Jeśli zachowanie Twojego malucha Cię niepokoi ponieważ: Twoje niemowlę urodziło się przedwcześnienie unosi głowypreferuje jedną stronę ciała, nie lubi leżeć na brzuchu, odgina się i pręży, zaciska piąstki, nie chwyta zabawek, nie obraca się z pleców na brzuch i odwrotnie, nie podpiera się, jest niespokojne lub mało ruchliwe, nie siada, nie czworakuje, ma asymetrię, jest to terapia dla niego.

Usprawnianie opiera się na metodzie NDT-Bobath. Polega na wspieraniu i stymulowaniu rozwoju maluszka. Jest przyjazna i bezpieczna dla dziecka. Zmienia się wraz z pojawieniem się kolejnych umiejętności psychoruchowych.

Więcej o rehabilitacji niemowląt metodą Bobath na naszym blogu: http://blog.fizjohome.wroclaw.pl/metoda-bobath-wroclaw/

Niemowlę powinno być wyspane i około 30 minut po jedzeniu!

koszt usługi: 90 zł / 50 min

Program korekcji wad postawy i skolioz

fizjoterapia dzieci Wrocław
Opis programu:

Jest skierowany do dzieci z problemami w obrębie całego narządu ruchu. Jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko: stawia stopy do środka podczas chodu, ma uwypuklony brzuch, klatka piersiowa jest zapadnięta lub nadmiernie wysunięta do przodu, barki wystają poza linię bioder, jedno biodro ucieka do boku, ma tendencję do ustawiania nóg w literę X lub O, łopatki odstają od klatki piersiowej lub nie są na równej wysokości a stopy są płaskie, plecy okrągłe lub nadmiernie wyprostowane, nie zwlekaj! Występowanie jednego z tych zaburzeń może być wskazaniem to rozpoczęcia terapii. Obejmuje ona specjalistyczne ćwiczenia korygujące sylwetkę, edukację małego pacjenta oraz rodzica, naukę prawidłowych nawyków oraz ćwiczenia do samodzielnego wykonywania.

UWAGA! Stosowanie wyłącznie wkładek ortopedycznych nie rozwiąże problemu Twojego dziecka.

koszt usługi: 90 zł / 50 min

Usprawnianie ortopedyczne

fizjoterapia dziecięca Wrocław
Opis usprawniana:

Usprawnianie mające na celu jak najszybsze przywrócenie utraconej sprawności bądź przygotowanie Małego Pacjenta do zabiegu. Polega na bezpiecznym angażowaniu obszaru urazowego/zabiegowego, opracowywaniu tkanek i blizn, stymulowaniu czucia głębokiego . Dotyczy stanów po :

 • zwichnięciu
 • skręceniu
 • złamaniu
 • stanów przed i pooperacyjnych

Celem terapii jest przywrócenie pełnego zakresu ruchu i siły mięśniowej s sposób bezpieczny i kontrolowany.

koszt usługi: 90 zł / 50 min

Kinesiotaping

plastrowanie dzieci Wrocław
Opis kinesiologytapingu:

To bezpieczna, nieinwazyjna i skuteczna  metoda stosowana nie tylko u dorosłych! Dzięki plastrom poza rehabilitacją można skutecznie kontynuować terapię.

Więcej o kinesiotapingu

 

U niemowląt, dzieci i młodzieży doskonale sprawdza się w:

 • korekcji wad postawy
 • skoliozach
 • terapii kończyn dolnych (kolana koślawe i szpotawe, stopy koślawe i szpotawe, stopa piętowa)
 • rozstępie mięśni prostych brzucha
 • niedowłady wiotkie i spastyczne 
 • skręceniu stawów
 • usuwaniu obrzęków
 • uszkodzeniu mięśni i więzadeł

koszt usługi: 40 zł

Trening zdrowotny

fizjoterapeuta dziecięcy Wrocław
Opis treningu:

Angażuje cały organizm, podnosi wydolność krążeniowo – oddechową i poprawia koordynację ruchową Twojej pociechy. Jest odpowiedni także dla dzieci z zaburzeniami równowagi i chodu (potykających się, z dużymi wychyleniami bocznymi tułowia w czasie chodu, chodzących na palcach, stawiających stopy do środka). Poprawia jakość i tempo chodu oraz precyzję wykonywanych ruchów. Dzięki stosowaniu regularnego treningu zdrowotnego Twoje dziecko będzie witalniejsze a aktywność fizyczna stanie się Jego nawykiem!

koszt usługi: 90 zł / 50 min

Wspieranie rozwoju niemowląt w pierwszych 12 miesiącach życia. Instruktaż i kontrola.

fizjoterapia dziecięca Wrocław
Opis terapii:

Terapia skierowana maluchów w pierwszych miesiącach życia. Jej celem jest monitorowanie i bieżące eliminowanie nieprawidłowości rozwoju ruchowego niemowląt. Polega na comiesięcznych wizytach. Terapeuta każdorazowo ocenia rozwój psychoruchowy maluszka i instruuje rodziców jak wspierać i stymulować własne dziecko poprzez pielęgnację, ćwiczenia i zabawę. Podczas pierwszej wizyty nauczymy Cię jak postępować z maluchem i jak dostosować własne nawyki ruchowe by dawały mu jak najwięcej korzyści. Już samo noszenie, przewijanie, układanie do snu, kąpiel i zabawa utrwalają bądź eliminują nieprawidłowości rozwojowe.

Niemowlę powinno być wyspane i około 30 minut po jedzeniu!

koszt usługi: 90 zł / 50 min

Masaż leczniczy

rehabilitacja Wrocław dzieci
Opis masażu:

Odpowiedni dla dzieci i młodzieży po przebytych urazach, zabiegach chirurgicznych, zdjęciu opatrunku gipsowego oraz uprawiających przeciążający stawy sport. Przyspiesza i ułatwia powrót do zdrowia aktywizując osłabione mięsnie. Powoduje przekrwienie i odżywienie tkanek a także uelastycznienie blizn i zrostów pooperacyjnych. Doskonale rozluźnia przeciążone mięśnie.

koszt usługi: 90 zł / 50 min

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...