al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Rehabilitacja neurologiczna Wrocław

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rehabilitacji neurologicznej

Droga do odzyskania sprawności po uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego różni się od tej, którą przebywamy np. po operacjach. W tym przypadku musimy wykorzystać możliwości naszego mózgu i komórek nerwowych pozwalające na odnalezienie nowych dróg do czynności dnia codziennego – mózg musi nauczyć się na nowo, jak poprawnie wykonywać ruchy, które utraciliśmy.

Dlatego też terapia wymaga częstej oceny: co się zmieniło? Co udało nam się wypracować? Wspólnie z pacjentem ustalamy, jaki jest główny cel naszych działań, a następnie konsekwentnie do niego dążymy. Dlatego indywidualnie dobieramy odpowiednią dla pacjenta metodę pracy oraz ćwiczenia. Pomagamy poprawić równowagę, postawę, chód, funkcje ręki, co przekłada się na ogólną sprawność. Terapia neurologiczna to długa droga w procesie usprawniania.

Kiedy zastosujemy ten rodzaj terapii:

 • udar mózgu niedokrwienny
 • udar mózgu krwotoczny
 • uraz czaszkowo – mózgowy
 • stan po pęknięciu tętniaka
 • uraz rdzenia kręgowego
 • Stwardnienie Rozsiane
 • Stwardnienie Zanikowe Boczne
 • Mózgowe Porażenie
 • zanik mięśniowy pochodzenia neurologicznego
 • neuropatie
 • nowotwory ośrodkowego układu nerwowego
 • inne stany po uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego.

W czasie terapii zawsze dążymy do maksymalnego możliwego odzyskania samodzielności. Musimy również pamiętać, że uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego może wpłynąć na chorego nie tylko w wymiarze ruchowym, ale też psychospołecznym (brak motywacji, depresja). Wtedy warto pomyśleć również o pomocy innych specjalistów.

Jeśli chcesz skorzystać z rehabilitacji neurologicznej przeprowadzonej przez naszych fizjoterapeutów, skontaktuj się z nami. Prowadzimy rehabilitację w naszych gabinetach na al. Hallera 95 w budynku All-Medu. Możemy również zaproponować wizytę rehabilitacyjną z dojazdem do Twojego domu.

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.