al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Rehabilitacja on-line

#e-rehabilitacja #rehabilitacja on-line #fizjoterapia w sieci #zdalna rehabilitacja #rehabilitacja w domu #fizjoterapeuta online

Nowa, stała oferta w FizjoHome: rehabilitacja on-line.

Skuteczna i przydatna gdy nie możesz do nas przyjechać, gdy masz wskazania do zawieszenia kontaktów na żywo i pozostania w kwarantannie bądź izolacji, gdy mieszkasz w miejscu z brakiem dostępności do specjalistów lub po prostu gdy nie chce Ci się wychodzić z domu 🙂

Czekają na Was terapeuci dorosłych, seniorów oraz dzieci i niemowląt.

Dorośli i seniorzy
Na wizycie zapytamy o Twój problem, styl życia, przebyte choroby, urazy. Potem poprosimy Cię o wykonanie kilku ruchów i czynności.  Następnie przejdziemy do sedna, czyli rehabilitacji. Po pierwsze, pokażemy Ci sposoby autoterapii, jakie możesz przeprowadzać w domu: techniki masażu z pomocą własnych rąk, piłki, wałka czy elementy terapii manualnej na stawach lub tkankach miękkich. Po drugie, sprawdzimy czy dobrze nas zrozumiałeś i czy poprawnie wykonujesz zalecone zabiegi. Po trzecie, przeprowadzimy instruktaż ćwiczeń leczniczych – będziemy ćwiczyć razem i od razu pilnować poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń oraz korygować ewentualne błędy.

Przed umówioną terapią możesz zostać poproszony o przesłanie zdjęcia dokumentacji medycznej, jeśli posiadasz historię choroby, lub krótkiego filmu dotyczącego Twojego problemu (np. jak chodzisz, jeśli jesteś po urazie nogi), żebyśmy mogli jak najlepiej przygotować się do spotkania.

Niemowlęta
Podczas spotkania przeanalizujemy rozwój Twojej pociechy, nauczymy Cię jak z nią ćwiczyć każdego dnia i jak jej pomagać podczas zabawy i noszenia🙂
Celem tego spotkania jest eliminacja złych nawyków, dopasowanie odpowiednich pozycji do zabawy, organizacja otoczenia (gdzie i jak układać i podawać zabawki, kiedy można używać krzesełka do karmienia a kiedy przejść do spacerówki).

Poprosimy Cię o wcześniejsze przesłanie filmu, jak maluch radzi sobie na plecach, brzuchu, bokach, podczas pełzania, czworakowania, siadania, wstawania i chodzenia, jeśli już to potrafi.

Dzieci 
Ocenimy postawę Twojego dziecka, przeanalizujemy problem z jakim się zgłaszasz (choroby wrodzone – MPDz, zespół Downa, wada postawy, skolioza, stan po zdjęciu opatrunku gipsowego, zaburzenia napięcia mięśniowego), ustalimy możliwy do osiągnięcia on-line cel spotkań.

Zaproponujemy ćwiczenia i wspomagania do regularnego wykonywania w domu. Skontrolujemy jak dzieci przy pomocy rodziców bądź samodzielnie je wykonują:)

Aby terapia mogła się odbyć potrzebujesz komputera i sprawnego łącza internetowego oraz miejsca na podłodze lub macie. Spotkanie trwa 45-50 minut.
Umówienie się na wizytę nie jest skomplikowanie.
zadzwoń 534 882 889 bądź napisz biuro@fizjohome.wroclaw.pl lub na fb
umów termin i ustal formę kontaktu (fb messenger, skype, google hangouts)

przygotuj miejsce na podłodze i urządzenie do wykonania wideo połączenia (komputer lub telefon)

Do zobaczenia,
ekipa FizjoHome

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.