al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Rehabilitacja skolioz

Fizjoterapia skolioz Wrocław

Skolioza to trójpłaszczyznowa deformacja kręgosłupa. Może rozpocząć się w wieku wczesnodziecięcym, dziecięcym czy nastoletnim. Nieoperacyjnym leczeniem skolioz zajmuje się Światowe Towarzystwo SOSORT. Zrzesza ono lekarzy, fizjoterapeutów, ortotyków. W FizjoHome staramy się być na bieżąco z wytycznymi i metodami leczenia skolioz potwierdzonymi badaniami naukowymi.

W naszym zespole z pacjentami ze skoliozą pracujemy wg. metod specjalnych: FITS, BSPTS, ISST SCHROTH. Wpieramy się również metodami: PNF, Terapią Tkanek Miękkich, Trójpłaszczyznową Terapią Stóp, Spiralną Stabilizacją Mięśniową.

W efektywnym leczeniu skoliozy istotna jest współpraca zespołowa: pacjent, rodzic/opiekun, lekarz prowadzący, fizjoterapeuta oraz ortotyk (jeśli są wskazania do gorsetu).

Pożądanym efektem jest zatrzymanie progresji skrzywienia a w dalszym etapie zmniejszenie kąta skrzywienia i rotacji oraz wizualna poprawa postawy.

 

Terapia SKOLIOZ w FizjoHome zawiera elementy:

  • pracę na tkankach
  • rozciąganie przykurczonych grup mięśniowych
  • dobór, naukę i kontrolę wykonywania indywidualnie dobranych do typu skrzywienia ćwiczeń domowych
  • naukę oddechu derotacyjnego
  • naukę korekcji
  • stabilizację w korekcji
  • edukację pacjenta ora zrodzica/opiekuna z zakresu skoliozy i prawidłowych nawyków dnia codziennego
  • naukę właściwego ubierania gorsetu
  • dopasowanie bezpiecznego sportu, formy ruchu.

 

Zapraszamy na rehabilitację skolioz w  gabinetach FizjoHome mieszczących się przy alei Gen. Józefa Hallera 95 we Wrocławiu.

 

W celu umówienia wizyty skontaktuj się z naszą rejestracją: 534 882 889 bądź dokonaj rezerwacji on-line wybierając Program Korekcji Wad Postawy i Skolioz:  Program Korekcji Wad Postawy i Skolioz.

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.