al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Rehabilitacja wcześniaków

Fizjoterapia dla wcześniaka Wrocław. Rehabilitacja wcześniaka metodą Bobath.

Wcześniak to maluch urodzony przed 37 tygodniem ciąży. Zazwyczaj nie jest on gotowy do samodzielnego życia i z tego powodu pierwsze tygodnie spędza na oddziale opieki noworodkowej. Oczekiwania wobec jego rozwoju należy rozpatrywać względem wieku skorygowanego. Od wieku urodzeniowego odejmuje się tygodnie ciąży, których zabrakło do zaplanowanego terminu porodu i wylicza wiek skorygowany.

Wcześniaki mogą początkowo mieć problemy z oddychaniem, pracą serca, nie mają jeszcze wytworzonej odporności a układ nerwowy jest bardzo niedojrzały.

Na oddziale intensywnej opieki noworodkowej panują odmienne warunki niż w brzuchu mamy. Dziecko jest otoczone wieloma głośnymi urządzeniami medycznymi, ostrym światłem przez całą dobę, zajmuje się nim wiele zmieniających się osób, często przebywa przez długi czas w jednej pozycji. Wcześniaki urodzone przed 34 tygodniem są karmione sondą ponieważ nie mają jeszcze wykształconego odruchu ssania.

Początkowo postępowanie fizjoterapeutyczne w przypadku wcześniaków polega na:

  • nauce pielęgnacji – podnoszeń, zmian pozycji, przewijania;
  • odpowiednim układaniu maluszka – napięcie mięśniowe jest nieprawidłowe więc pomagamy mu przebywać w prawidłowej pozycji dzięki gniazdkowaniu, podkładaniu wałków;
  • zapewnieniu bliskości z rodzicem – nauce kangurowania;
  • przygotowaniu dziecka i rodziców do karmienia – techniki podawania pokarmu, pozycje podczas karmienia, dobór smoczków i butelek.

Po powrocie do domu nadal jest zalecana fizjoterapia. Najczęściej stosowaną metodą jest metoda Bobath.

Celem rehabilitacji jest osiąganie kolejnych etapów rozwoju w jak najlepszej jakości ruchowej. Podczas ćwiczeń maluszek jest cały czas w ruchu i ma dobierane aktywności stymulujące go do dalszego rozwoju.

Rehabilitacja wcześniaków:

https://fizjohome.wroclaw.pl/rehabilitacja-dzieci-wroclaw/#offer-anchor-2

 

 

 

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.