al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Suche igłowanie – bezpieczny zabieg

W naszej placówce w ramach terapii leczniczej Klienci mogą skorzystać z zabiegu suchego igłowania.

Suche igłowanie, znane również jako dry needling, jest terapeutyczną techniką wykorzystującą cienkie igły do punktowego nakłuwania tkanek miękkich ciała.

 

Oto kilka obszarów, w których może przynieść korzyści:

  • Rozluźnianie napiętych mięśni: poprzez precyzyjne nakłucie igłą w tzw. „punkty spustowe” lub „punkty wyzwalające”, suche igłowanie rozluźnia napięte mięśnie, co zmniejsza ból związany z nadmiernym napięciem mięśniowym.
  • Zmniejszanie bólu i poprawa komfortu: sucha igła może być stosowana do nakłuć w okolicach obszarów bolesnych – wywołują reakcję układu nerwowego, która prowadzi do uwalniania endorfin, naturalnych substancji przeciwbólowych.
  • Poprawa krążenia krwi: nakłucia igłami stymulują krążenie krwi w obszarze leczonym. Poprawione krążenie może przynieść korzyści w procesie gojenia się tkanek, poprawie odżywienia tkanek oraz eliminowaniu toksyn.
  • Zwiększenie zakresu ruchu: poprzez docelową stymulację mięśni i tkanek łącznych, suche igłowanie może pomóc w zwiększeniu elastyczności i zakresu ruchu w stawach np. u osób po urazach.
  • Poprawa funkcji nerwowej: nakłucie igłą w okolicach nerwów może mieć pozytywny wpływ na funkcję nerwową poprzez redukcję zespołów bólowych związanych z uszkodzeniami nerwów, takich jak rwa kulszowa czy zespół cieśni nadgarstka.

 

Jak wygląda sam zabieg?

Oto krótki opis typowego przebiegu zabiegu suche igłowanie:

  • Wywiad i ocena pacjenta: specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, w którym omawia jego objawy, historię choroby i cele terapii. Przeprowadza również badanie fizykalne, aby zidentyfikować obszary do poddania igłowaniu.
  • Przygotowanie pacjenta: Pacjent zostaje poproszony o ściągnięcie niezbędnych ubrań, aby umożliwić dostęp do obszarów poddanych igłowaniu. Może również zostać poproszony o przyjęcie wygodnej pozycji, w zależności od obszaru leczenia.
  • Sterylizacja igieł: specjalista otwiera nowe, jednorazowe igły w sterylnym środowisku przed rozpoczęciem zabiegu. Zapewnia to bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko infekcji.
  • Nakłucie igłami: specjalista w punktach docelowych dokonuje precyzyjnych nakłuć igłami. Igły są cienkie i elastyczne, co pozwala na precyzyjne przenikanie tkanek. Nakłucie może być wykonywane zarówno na powierzchni skóry, jak i głębiej w mięśniach.
  • Reakcja pacjenta: podczas nakłuwania igłami pacjent może odczuwać różne doznania, takie jak uczucie kłucia, mrowienia, ciężkości lub napięcia mięśniowego. To normalne i może świadczyć o stymulacji odpowiednich obszarów.
  • Monitorowanie postępów: specjalista monitoruje reakcje pacjenta i dostosowuje technikę igłowania w zależności od indywidualnych potrzeb. Czas trwania zabiegu może się różnić w zależności od obszaru leczenia i celów terapeutycznych.
  • Zakończenie zabiegu: po zakończeniu igłowania specjalista delikatnie usuwa igły. Może również zastosować inne techniki terapeutyczne, takie jak masaż, rozciąganie czy mobilizacje, aby uzupełnić efekty zabiegu.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany opisanym zabiegiem, prosimy o kontakt. Zadzwoń pod numer  534 882 889, napisz wiadomość na adres biuro@fizjohome.wroclaw.pl lub zapisz się na wizytę  do naszego specjalisty mgr Ignacego Bajsarowicza za pomocą naszego kalendarza on-line klikając TUTAJ.

Prowadzimy rehabilitację w gabinetach FizjoHome na al. Hallera 95  (budynek All-Med). Oferujemy również wizyty domowe pod adresem wskazanym przez naszych Klientów na terenie Wrocławia oraz najbliższych okolic. Zapraszamy!

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.