al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Terapia manualna Wrocław

Jeszcze nie wiesz co to jest terapia manualna? Zmień to. Terapię manualną wykorzystuje się w rehabilitacji wielu schorzeń. Pozbądź się bólu i dyskomfortu, odzyskaj prawidłową ruchomość, a przede wszystkim ciesz się sprawnością.

Jeśli masz duże dolegliwości i niestety nie możesz czekać na rehabilitację NFZ;  albo już z niej korzystałeś, ale okazała się niewystarczająca – umów się na wizytę. Znamy problemy państwowej służby zdrowia – sami pracowaliśmy w placówkach publicznych. W odpowiedzi na te właśnie problemy stworzyliśmy FizjoHome. Oferujemy pomoc wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Terapia manualna jest bezpieczną formą rehabilitacji. Opiera się na bardzo dokładnej wiedzy anatomicznej. Fizjoterapeuta może posłużyć się pewnymi chwytami, uciskami, mobilizacjami stawów albo samych tkanek miękkich. Do terapii manualnej potrzebne są tylko: leżanka lub twarde łóżko oraz ręce terapeuty.

Terapię manualną wykorzystuje się w leczeniu np.:

 • bólów kręgosłupa,
 • bólów stawów,
 • łokcia tenisisty,
 • łokcia golfisty,
 • kolana skoczka,
 • urazów,
 • bólów głowy,
 • dyskopatii,
 • rwy kulszowej,
 • rwy ramiennej,
 • neuralgii,
 • zawrotów głowy,
 • zobacz pełną ofertę.

 

Terapia Manualna Wrocław

Ważną i przynoszącą szybkie efekty składową terapii manualnej jest tak zwana terapia punktów spustowych. Opiera się ona na normalizowaniu napięcia silnie podrażnionej okolicy w obrębie mięśnia albo powięzi. Same punkty spustowe są najczęściej bolesne przy dotyku i często dają promieniowanie bólu do innego miejsca na ciele.  Nawracające bóle w okolicy lędźwiowej czy szyjnej, a nawet bóle głowy nie muszą być spowodowane uszkodzeniem krążka międzykręgowego lub podrażnieniem korzenia nerwowego. Prostą przyczyną może być właśnie aktywny punkt spustowy, powstający np. na skutek długotrwałych napięć statycznych – czyli po prostu pod wpływem długiego siedzenia czy stania.

Inną bardzo skuteczną metodą jest terapia powięziowa. Polega ona na rozluźnianiu powięziowym miejsc bolesnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o  terapii punktów spustowych lub terapii powięziowej – zadzwoń. Odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Prowadzimy rehabilitację w gabinetach przy al. Hallera 95 we Wrocławiu. Na podstawie wywiadu i badania możemy dobrać odpowiednie dla Ciebie techniki manualne. W terapii uwzględniamy wiek pacjenta – to bardzo ważne, ponieważ inne natężenie bodźców leczniczych stosuje się dla dorosłych i seniorów, tak jak inaczej na terapię reaguje ciało dziecka i osoby dojrzałej. W razie potrzeby nasi fizjoterapeuci są mobilni –  to my przyjeżdżamy do Ciebie a nie odwrotnie. Jesteśmy punktualni.

Zapoznaj się z ofertą. Prowadzimy rehabilitację:

 

Rehabilitacja jest procesem kompleksowym, w którym powinno się stosować różnorodne bodźce lecznicze.  Proces usprawniania powinien także oddziaływać na całe ciało jak i wszystkie jego aspekty, dlatego oprócz samej terapii manualnej oferujemy także:

 

Jeśli interesuje Cię rehabilitacja mobilna – nasi terapeuci przyjadą do Ciebie zaopatrzeni w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. Fizjoterapia z FizjoHome może odbywać się w całym Wrocławiu i okolicach. Oto przykładowe lokalizacje:

 • Wrocław Krzyki,
 • Wrocław Borek,
 • Wrocław Grabiszyn,
 • Wrocław Ołtaszyn,
 • Wrocław Śródmieście,
 • Wrocław Księże Małe,
 • Wrocław Sępolno,
 • Wrocław Biskupin,
 • Wrocław Fabryczna,
 • Wrocław Psie Pole,
 • Wrocław Bielany.

Terapia manualna Wrocław z FizjoHome – wtedy kiedy jest niezbędna, tam gdzie jej potrzebujesz.

Gabinet: Hallera 95

Uwaga! Wizyty możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub mailowej.

Znajdujemy się naprzeciwko Centrum Handlowego Borek w budynku ALL-MED-u. Dla zmotoryzowanych zapewniamy miejsca parkingowe z tyłu budynku oraz wygodny dojazd obwodnicą Śródmiejską. Osoby poruszające się komunikacją miejską mogą dojechać tramwajami numer 14, 20, 24 oraz autobusami numer 119, 136 zatrzymującymi się na przystanku Ojca Beyzyma. Posiadamy w tej lokalizacji cztery odrębne gabinety: dla dzieci jak i osób dorosłych.
Adres gabinetu:
Gen. Józefa Hallera 95, 53-201 Wrocław
Godziny otwarcia gabinetu:
Poniedziałek - Piątek 8:00 – 21:00
Sobota 9:00 - 15:00
Niedziela nieczynne
Kontakt:
W celu umówienia się na wizytę prosimy o rejestrację telefoniczną pod numerem: 534 882 889. Możliwy jest również kontakt mailowy: biuro@fizjohome.wroclaw.pl oraz rejestracja online.

Poznaj naszą ofertę

Kliknij w wybraną ikonę a zobaczysz pełen opis.
Rehabilitacja Wrocław.

Rehabilitacja dorosłych

Kompleksowa rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu, neurologicznych, kardiologicznych oraz po przebytych urazach i zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja w schorzeniach stawów i kręgosłupa, po wszczepieniu endoprotezy oraz po urazach, a także po udarach i w chorobach neurologicznych.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja w zaburzeniach wieku rozwojowego, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, w chorobach genetycznych i po zabiegach chirurgicznych.

Fizjoterapia kobieca

Rehabilitacja kobiet w ciąży, fizjoterapia poporodowa, terapia dna miednicy, terapia rozstępu kresy białej

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja po urazach, zabiegach chirurgicznych, w stanach przeciążenia mięśni i stawów oraz w przewlekłych zespołach bólowych; odnowa biologiczna.

Oferta dla zestresowanych

Techniki relaksacyjne, ćwiczenia oraz masaże –zmniejszają negatywne skutki długotrwałego stresu. Nauka rozluźniania się. Przywrócenie sił i witalności.

Masaże

Masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny a także masaże w bólach pleców, stawów i mięśni. Niwelowanie objawów RZS, rwy kulszowej oraz dyskopatii.

Kinesiotaping

Zmniejszenie bólu, przyspieszenie wchłaniania sińców i obrzęków, stabilizacja stawów oraz wspomaganie korekcji postawy. Rehabilitacja bez bólu!

Fizykoterapia

Zabiegi fizykalne to dobre uzupełnienie rehabilitacji. Są skuteczne w przypadku bólu, stanu zapalnego, podwyższonego napięcia lub osłabienia mięśni.

Oferta dla firm i przedszkoli

Zajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolach, szkołach i żłobkach, szkolenia firmowe, terapie i masaże dla pracowników

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.