al.Hallera 95, Wrocław
Pon-Pt: 8:00-20:00
biuro@fizjohome.wroclaw.pl
Rehabilitation wroclawEnglish version

Masaże Wrocław

Rehabilitacja to także masaż - o czym często zapominamy.
Głównym zadaniem masażu jest przywrócenie mięśniom i innym tkankom miękkim ich prawidłowego napięcia, elastyczności i ukrwienia, co w całym procesie fizjoterapii oznacza zmniejszenie bólu i dyskomfortu, poprawę krążenia oraz przyspieszenie leczenia.

Przejdź do:
Masaż kręgosłupaMasaż leczniczyMasaż limfatyczny (drenaż)Masaż sportowyMasaż relaksacyjno-leczniczyMasaż całościowyMasaż bańką chińską

Masaż kręgosłupa

masaże Wrocław
Opis masażu:

Obejmuje całe plecy ze szczególnym uwzględnieniem okolicy bolesnej lub ból wywołującej. Masowane są m.in. szyja, kark, łopatki, lędźwie, okolice kości krzyżowej jak i wszystkie mięśnie grzbietu. Masaż kręgosłupa nie tylko przynosi ulgę, ale przyspiesza proces rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Szczególnie polecany jest, gdy występują:

 • rwa kulszowa
 • rwa ramienna
 • dyskopatia
 • zwyrodnienia kręgosłupa
 • zespół przeciążeniowy kręgosłupa
 • przepuklina
 • wady postawy
 • ból pleców
 • ból karku
 • ból szyi
 • ból łopatki
 • ból lędźwi.

Wspomóż swój proces rehabilitacji masażem, a zobaczysz różnicę.

koszt usługi: 100 zł/ 20 min

koszt usługi: 140 zł/ 45 min

koszt usługi: 160 zł/ 60 min

Masaż leczniczy

masażysta Wrocław
Opis masażu:

Jedno z głównych ogniw rehabilitacji. Może dotyczyć pleców (patrz wyżej) albo każdej innej objętej procesem bólowym czy chorobowym części ciała. Masowana jest okolica bolesna lub ból wywołująca w raz z otaczającymi ją mięśniami i sąsiadującymi stawami. Stosuje się tu różne techniki masażu, począwszy od rozluźniającego głaskania, a skończywszy na intensywnym ugniataniu. W zależności od potrzeb pacjenta może być ukierunkowany na działanie uspokajające (rozluźniające spięte mięśnie) lub mobilizujace (pobudzające). Wykonujemy np.:

 • masaż twarzy (porażenie nerwu twarzowego)
 • masaż szyi (kręcz szyi)
 • masaż barku (stany po urazie, zespoły bólowe)
 • masaż łokcia (łokieć tenisisty, golfisty)
 • masaż ręki i nadgarstka oraz placów (cieśń nadgarstka, RZS)
 • masaż biodra (zwyrodnienia, endoprotezy)
 • masaż kolana (po urazie, zwyrodnienia, chondromalacja rzepki)
 • masaż stopy (hallux, stopa koślawa, płaskostopie)
 • masaż mięśni (urazy, stłuczenia, ból).

koszt usługi: 100 zł/ 20 min

koszt usługi: 140 zł/ 45 min

koszt usługi: 160 zł/ 60 min

Masaż limfatyczny (drenaż)

Wrocław masaże
Opis masażu:

Zmniejsza obrzęk, przyspiesza gojenie, zmniejsza ból i uczucie ,,ciężkości”. Stosowany w kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Fizjoterapeuta za pomocą masażu odprowadza obrzęk w kierunku  najbliższych węzłów chłonnych zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Drenaż możemy stosować bezpiecznie nawet kilka razy dziennie w schorzeniach przewlekłych lub ostrych, bawet następnego dnia po zabiegu czy urazie. * dodatkowo podczas trwania zabiegu terapeuta uczy pacjenta jak wykonywać drenaż samodzielnie

koszt usługi: 100 zł/ 20 min

koszt usługi: 140 zł/ 45 min

koszt usługi: 160 zł/ 60 min

Masaż sportowy

masażysta sportowy Wrocław
Opis masażu:

Kierowany jest do osób aktywnych fizycznie, regularnie wystawiających swój organizm na duże obciążenia. Jest dobrą formą profilaktyki przeciwurazowej. Stanowi również dobrą mobilizację do wysiłku oraz odnowy. W rehabilitacji stosuje się go już w końcowej fazie uspawniania, kiedy zawodnik wraca do uprawiania sportu.

koszt usługi: 100 zł/ 20 min

koszt usługi: 140 zł/ 45 min

koszt usługi: 160 zł/ 60 min

Masaż relaksacyjno-leczniczy

masażystka Wrocław
Opis masażu:

To także forma fizjoterapii, ale stosowana przy małym natężeniu dolegliwości bólowych. Polecamy taki masaż gdy ogólnie czujesz się źle, nie masz na nic siły ani cierpliwości lub czujesz zmęczenie i przytłoczenie.

koszt usługi: 100 zł/ 20 min

koszt usługi: 140 zł/ 45 min

koszt usługi: 160 zł/ 60 min

Masaż całościowy

masaż Wrocław
Opis masażu:

Zdrowie i odprężenie. W procesie rehabilitacji jest niestety zbyt rzadko wykonywany – a szkoda! Ze względu na swój globalny charakter – nie tylko rozluźnia, ale także normalizuje rozkład napięcia mięśni całego ciała. Dodatkowo pobudza organizm do intensywniejszych przemian metabolicznych, przez co szybciej mogą zachodzić procesy leczenia. Przykład: kiedy boli nas kręgosłup – inaczej chodzimy. Kiedy inaczej chodzimy – zupełnie odmiennie niż do tej pory pracują nasze stawy biodrowe i kolanowe. Kiedy one pracują inaczej – nasze mięśnie muszą wykonywać pracę w ułożeniach ciała do których zupełnie nie przywykły. To może skutkować bólem np. biodra. Dlatego tak ważne jest podejście całościowe.

koszt usługi: 190 zł/ 90 min

Masaż bańką chińską

masaż bańką Wrocław
Opis masażu:

Masaż bańką chińską stanowi skuteczną formę wspomagania walki z cellulitem. Polega na wytworzeniu, za pomocą gumowej bańki, podciśnienia zasysającego fałd skóry. Powoduje to pobudzenie miejscowego krążenia, usuwanie toksyn oraz przyspieszenie przemiany materii. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, co ułatwia modelowanie sylwetki.

Dodatkowym efektem masażu bańką chińską jest rozluźnienie i odprężenie, zmniejszenie napięcia mięśniowego, a przez to zmniejszenie dolegliwości bólowych.

koszt usługi: 100 zł/ 25 min

Chcesz się umówić? Napisz do nas!

Chcesz się podzielić swoją opinią? Skontaktuj się.

Wyślij

Social Media:

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zespołem współpracujących ze sobą fizjoterapeutów. Oferujemy kompleksową rehabilitację stacjonarą oraz z dojazdem na terenie Wrocławia [więcej]...

Rejestracja

Godziny pracy rejestracji:

pon-pt 8:00-20:00

Magdalena
rejestratorka
Zamów rozmowę tel.

Zostaw numer telefonu

a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 30min.

Jeśli zostawisz numer w godzinach pracy rejestracji 8:00-20:00 to postaramy się oddzwonić do Ciebie w ciągu 30min. Jeśli wyślesz powiadomienie w weekend lub poza godzinami pracy rejestracji oddzwonimy w kolejnym dniu roboczym.